قیمت لحظه ای شیبا اینو

Loading...
Shiba-Inu
Shiba-Inu
 (SHIB)
Rank # {{ details.market_data.market_cap_rank }}
$ {{ reformat(rate) }}

{{ getPrice }} تومان

محاسبه با نرخ تتر: 58,700 تومان
عرضه کل {{ reformat(details.market_data.total_supply) }} SHIB
سکه در گردش {{ reformat(details.market_data.circulating_supply) }} SHIB

یک روز یک هفته یک ماه دو ماه شش ماه یک سال
{{ details.market_data.price_change_percentage_24h }} {{ details.market_data.price_change_percentage_7d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_30d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_60d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_200d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_1y }}

نمودار تحلیلی


نمودار تکنیکال


شیبا اینو SHIB چیست؟ 

شیبا اینو یک سگ بسیار خاص است. این سگ الهام بخش میلیون ها نفر در سراسر جهان شد تا پول خود را در توکن هایی با تصویر سگ روی آن سرمایه گذاری کنند. 

طبق وبسایت SHIBA INU،،  SHIB«قاتل DOGECOIN» است و در ShibaSwap، یک DEX، فهرست شده است. سکه شیبا اینو به صورت ناشناس در آگوست 2020 با نام مستعار "Ryoshi" ایجاد شد. ریوشی در مورد خودش می گوید که هیچ کس نیست و تلاش برای افشای هویت او، حتی در صورت موفقیت آمیز بودن، بسیار کم اهمیت خواهد بود. 

این سکه به سرعت ارزش پیدا کرد زیرا جامعه ای از سرمایه گذاران با جذابیت زیبای سکه همراه با تیترها و توییت های شخصیت هایی مانند ایلان ماسک و ویتالیک بوترین جذب شدند. مدتها تصور می شد که ویتالیک بوترین مبتکر شیبا اینو باشد، اما در پادکست، لکس فریدمن در 5 ژوئن 2021 چنین شایعاتی را تکذیب کرد. 

Shiba Inu قصد دارد همتای اتریوم برای الگوریتم استخراج مبتنی بر Srypt Dogecoin باشد. شیبا اینو و توکن SHIB یکی از ارزهای دیجیتال با مضمون سگ هستند، از جمله Baby Dogecoin (BabyDoge)، Dogecoin (DOGE)، JINDO INU (JIND)، Alaska Inu (LAS) و Alaskan Malamute Token (LASM). این توکن های با ارزش کمتر، سرمایه‌گذارانی را جذب کرده‌اند که پمپ Dogecoin را از 0.0002 به نزدیک به 0.75 دلار رسانده‌اند. 

موفقیت شیبا جرقه انبوهی از کپی‌کنندگان را برانگیخت، مانند BitShiba، Shiba Fantom، Shibalana، King Shiba، SHIBAVAX، کاپیتان Shibarrow، SHIBA2K22، SpookyShiba و تعداد بیشماری دیگر. در مجموع، ممکن است بیش از 100 نسخه شیبا اینو وجود داشته باشد و تعداد آنها مدام در حال افزایش است. 

در 17 سپتامبر 2021، Coinbase، بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال مستقر در ایالات متحده، Shiba Inu را در پلتفرم خود فهرست کرد. این خبر باعث شد که قیمت Shiba Inu در دو روز بعد بیش از 40 درصد افزایش یابد و توکن meme dog را دوباره در کانون توجه قرار دهد. 

شیبا اینو از آن زمان تاکنون توجه بیشتری را از سوی صرافی ها نیز به خود جلب کرده است. Bitso، بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال مکزیک، در ماه سپتامبر اعلام کرد که خریدفروش SHIB را آغاز خواهد کرد. Giottus، یک صرافی کریپتو هند، همین را اعلام کرد. Bitstamp، بزرگترین صرافی ارز دیجیتال در اروپا، گفت که Shiba Inu را برای تجارت در ابتدای سال 2022 فهرست می کند. Korbit، یک صرافی کره جنوبی، اولین صرافی این کشور بود که توکن SHIB را در سال 2021 فهرست کرد. 

بنیانگذاران SHIBA INU چه کسانی هستند؟ 

SHIBA INU WoofPaper سه دلیل برای ایجاد SHIB دارد: 

  • «از صفر شروع کردیم». 

  • "ذهن های درخشان پشت SHIB پیش از این هرگز همکاری نکرده بودند." 
  • "ما سگ های شیبا اینو را دوست داریم." 

خالق ناشناس سکه شیبا اینو با نام «Ryoshi» شناخته می شود. با این حال، اطلاعات بسیار کمی از بنیانگذار مرموز ارز دیجیتال، بسیار شبیه به بنیانگذار بیتکوین، ساتوشی ناکاموتو، وجود دارد. 

او در وبلاگ خود به نام RYOSHI RESEARCH، خود را به عنوان "فقط یک مرد که روی صفحه کلید ضربه می زند" توصیف می کند. وی تاکید می کند که با شیبا هیچ فردی پاسخگو یا مسئول نیست و تاکید می کند که تا به امروز مالک صفر SHIB است. به همین دلیل، ریوشی می تواند "خالص و بی طرف" باشد و از شیبا "از راه های دیگر" رضایت بگیرد. 

حدس زده می شود که Vitalik Buterin پشت نقدینگی اولیه بوده که به راه‌اندازی Shiba Inu در Uniswap کمک کرد. به گفته ریوشی، او «دوره‌ای» داشت که در Devcon در اوزاکا ملاقات کرد و 10 ETH برای او فرستاد تا نقدینگی را در Uniswap راه‌اندازی کند. ریوشی همچنین اظهار داشت که شیبا اینو آزمایشی در ایجاد جامعه غیرمتمرکز بود. او تمام درخواست های اینفلوئنسرها و پیشنهادات صرافی های مختلفی را که دریافت می‌کرد رد کرد. "وظیفه" او دفاع از برند و ارائه پیشنهادات است، اگرچه او این کار را بسیار کم انجام می دهد، زیرا آخرین پست وبلاگ او به می 2021 برمی گردد. 

چه چیزی SHIBA INU را منحصر به فرد می کند؟ 

وبسایت SHIBA INU از هنرمندان دعوت می کند تا "جنبش هنری شیبا" را که جامعه SHIBA INU خود را وارد بازار NFT می کنند، تقویت کنند. SHIBA INU همچنین کمپینی را با استفاده از Amazon Smile به منظور جمع آوری کمک های مالی برای نجات سگ های واقعی و زنده Shiba Inu با انجمن نجات Shiba Inu ایجاد کرده است. 

شیبا اینو در ابتدا تنها یکی از سکه های میم بود، پس از اینکه ویتالیک بوترین سهم خود از عرضه SHIB را سوزاند، به سرعت به محبوبیت رسید. ریوشی 50 درصد از عرضه SHIB را به بوترین داده بود. 

با این حال، بوترین تصمیم گرفت 90 درصد از سهام خود را بسوزاند، که بعداً به لطف ارزش فزاینده SHIB، میلیاردها ارزش داشت. 10٪ باقیمانده به یک موسسه خیریه فرستاده شد. همچنین حدود 50 تریلیون SHIB را Vitalik به صندوق امداد COVID-19 اهدا کرده بود. او اظهار داشت که نمی‌خواهد "منبع قدرت باشد" و به این ترتیب توکن ها را از دست داد. این اتفاق منجر به از دست دادن موقت ارزش SHIB شد که بعداً پس از توافق جامعه بر سر یک توافق با موسسه خیریه مورد بحث، توکن آن را جبران کرد. 

هدف ریوشی برای شیبا اینو این بوده است که ببیند آیا یک سازمان غیرمتمرکز دائمی می تواند بدون رهبری مرکزی کار کند یا خیر. رویشی در یک پست وبلاگ اشاره کرد که شکاف ناشی از اهدای توکن بوترین، جامعه را قوی‌تر کرد و آن را قادر ساخت تا جنبش را بیشتر توزیع کند و تمرکززدایی کند. 

در اکتبر 2021، SHIB با انتشار اخبار احتمالی در فهرست رابینهود افزایش یافت و برای مدت کوتاهی Dogecoin را کنار زد تا به باارزش ترین میم کوین تبدیل شود. تا کنون، علیرغم درخواستی با بیش از 500000 امضا که خواستار آن شده‌اند، رابینهود SHIB را در فهرست قرار نداده است. کریستین براون، مدیر اجرایی رابینهود، تلاش های جامعه شیبا اینو را ستوده است و می‌گوید یکی از چیزهای مورد علاقه‌اش این بود که با جامعه ارتباط برقرار کرد تا خواسته‌هایشان شنیده شود. با این حال، رابینهود ایمنی را بر "سود کوتاه‌مدت" ترجیح می‌دهد و از آن زمان طرفداران شیبا اینو را منتظر گذاشته است. 

افزایش قیمت اکتبر 2021 یک میلیاردر را معروف کرد. او یک کیف پول 8000 دلاری SHIB در تابستان 2020 خریداری کرده بود که ارزش آن در ارزش تاریخی SHIB بیش از 5.7 میلیارد دلار بود. صاحب کیف پول مشخص نشده است، اگرچه به نظر می رسد این شخص چندین هفته پس از انفجار قیمت، بخش هایی از ثروت خود را به کیف پول های دیگر ارسال کرده است. 

افزایش قیمت همچنین منجر به افزایش پذیرش در بین دارندگان توکن شد. WhaleStats که داده های بزرگترین کیف پول های ETH را گردآوری می‌کند، دریافت که SHIB بیش از 20 درصد از کل سهم بازار توکن های ERC-20 را که نهنگ‌های اتریوم در اختیار دارند، نمایندگی می‌کند. CRO با تنها 5 درصد در رتبه دوم قرار گرفت. SHIB همچنین پس از بالاترین رکورد خود از یک میلیون دارنده فراتر رفت. 

علاوه بر این، خرده فروشان به دنبال محبوبیت آن، به طور فزاینده ای شروع به استفاده از SHIB به عنوان وسیله پرداخت کردند. خرده‌فروش الکترونیک آمریکایی Newegg،  SHIB را در آغاز دسامبر 2021 اضافه کرد و با پلتفرم پرداخت رمزنگاری BitPay برای باز کردن قفل پرداخت‌ها در SHIB همکاری کرد. به گفته شرکت پرداخت CoinGate، به دنبال پذیرش SHIB توسط بیش از 500 بازرگان، حتی ZenGo ارائه‌دهنده کیف پول دیجیتال با پشتیبانی سامسونگ، SHIB را به گزینه های خود اضافه کرد و رستورانی در پاریس آن را به عنوان گزینه پرداخت پذیرفت. حتی در مقطعی جامعه شیبا اینو از Mcdonald خواست تا شیبا اینو را بپذیرد. 

دلیل اصلی افزایش قیمت SHIB، تلاش مداوم جامعه SHIB برای ایجاد ابزاری برای توکن Shiba Inu و ظهور اکوسیستم Shiba Inu بود. 

ShibaSwap DEX به‌عنوان انشعاب SushiSwap آغاز شد. علاوه بر این، Shiba Inu همچنین قصد دارد SHI را توسعه دهد، که «مبادله جهانی ارزش برای plebs» خواهد بود، یک استیبل کوین الگوریتمی که به جای یک دلار مانند اکثر استیبل کوین های دیگر، به یک سنت متصل می شود. راه‌اندازی آن پس از راه‌حل لایه دو Shiba به نام Shibarium برنامه‌ریزی شده است، و Ryoshi در نظر دارد که SHI را به روشی مشابه DAI کار کند. به این ترتیب، SHI وثیقه‌ای به عنوان پشتیبان خواهد داشت که در صورت گم شدن توکن، آن را به یک سنت برمی‌گرداند. 

به گفته ریوشی، هدف نهایی این است که SHI تبدیل به یک ارز باثبات جهانی شود "که مردم در همه کشورها بتوانند از آن برای ذخیره ارزش و پرداخت استفاده کنند." 

علاوه بر SHI، یک اکوسیستم مالی برنامه‌ریزی شده است و SHI به عنوان یک استخر در Curve اضافه می‌شود. در این صورت، ریوشی انتظار دارد که پروتکل های اصلی DeFi در اکوسیستم Shiba Inu ظاهر شوند. 

شیبا همچنین میزبانی جلسات محلی و یک کنوانسیون ShibaCon را که یک بار در سال برگزار می‌شود، در یک مکان برگزار می‌کند. 

یکی از تغییرات فوری که Shiba Inu اعمال کرده است افزایش سوزاندن توکن است که در آغاز سال 2022 علاقه دوباره به این توکن را برانگیخت. Bigger Entertainment، یک شرکت ضبط رمزنگاری فروش کالا، NFT و بلیط کنسرت، یک مهمانی رایت SHIB ترتیب داد که سکه های بیش از 239 نفر را سوزاند. در مجموع، این تیم از پایان ماه اکتبر تقریباً یک میلیارد SHIB را سوزانده است. 

چند سکه SHIBA INU (SHIB) در گردش است؟ 

وبسایت SHIBA INU اشاره می‌کند که آنها 50 درصد از کل عرضه توکن‌ها را در Uniswap قفل کردند و «کلیدها را دور انداختند!» 50 درصد باقیمانده به وسیله ویتالیک بوترین سوزانده شد. در پاسخ به "هدیه" تیم شیبا اینو، ویتالیک بوترین 50 تریلیون توکن SHIB، به ارزش 1 میلیارد دلار به صندوق امداد Covid Crypto هند فرستاد. سپس بوترین 40 درصد از کل عرضه را سوزاند. 

چندین توکن دیگر نیز در وبسایت SHIBA INU شرح داده شده است. LEASH، که «راه‌اندازی شده است و تغییر نخواهد کرد» و BONE، «قاتل دوج کوین». LEASH دارای عرضه ثابت تنها 107646 توکن است و پاداش های فریبنده‌ای را به ارائه‌دهندگان نقدینگی ارائه می‌کند، در حالی که BONE دارای 250,000,000 توکن است. 

در آغاز ماه مه ۲۰۲۱، توکن های میم با مضمون سگ حجم تراکنش ها را به صدها میلیون دلار رساندند. قیمت شیبا اینو در 10 مه 2021 به بالاترین حد تاریخ ATH 0.00005 رسید، قبل از اینکه روند نزولی آن شروع شود. 

همانطور که در بالا ذکر شد، در 13 مه، Vitalik Buterin (که نیمی از عرضه توکن‌ها توسط توسعه‌دهندگان به او داده شد) اعلام کرد که مقدار زیادی از این توکن‌ها را به صندوقی اهدا می‌کند که در هند به امداد کووید کمک می‌کند. توسعه‌دهندگان SHIBA پیش‌بینی نمی‌کردند که بوترین توکن های خود را بفروشد، اما در نهایت، دو طرف به توافق رضایت‌بخشی دست یافتند. بعداً، این صندوق واقعاً از اینکه توکن‌های خود را خیلی زود فروخته است ابراز تاسف کرد، زیرا ارزش سهام آن بیش از 1 میلیارد دلار بود. 

علیرغم شایعات، ایلون ماسک مالک هیچ SHIB نیست. او در توییتی همین موضوع را تایید کرد که باعث کاهش موقت قیمت شد. 

شبکه SHIBA INU چگونه ایمن است؟ 

طبق اعلام WoofPaper 22  SHIB،یک توکن ERC-20 مبتنی بر اتریوم است، یک بلاکچین اثبات کار که در حال حاضر در حال انتقال به اثبات سهام است. 

ریوشی در آخرین پست وبلاگ خود اعلام کرد که Shiba Inu راه حل لایه دو خود را توسعه خواهد داد که غیرمتمرکز تر از Polygon یا BSC است، که ریوشی هر دو را واقعاً غیرمتمرکز می‌داند. شیبا L2 "شیباریوم" نامیده می شود و همانطور که در بالا نوشته شد، قرار است از BONE به عنوان جفت اصلی خود استفاده کند. 

به گفته ریوشی، شیباریوم توسط یک "تیم بلاکچین بسیار شایسته" با تجربه ساخت چنین راه حل هایی ساخته خواهد شد. توسعه دهنده Eric M در سرور Shiba Inu Discord اعلام کرده است که Shibarium "به زودی" راه‌اندازی خواهد شد، اگرچه او تاریخی را مشخص نکرد. 


Trending Coins

پشتیبانی و تیکت ثبت سفارش فروش ارز دیجیتال ارسال مدارک مالی و حسابداری