قیمت لحظه ای نیر پروتکل

Loading...
Near Protocol
Near Protocol
 (NEAR)
Rank # {{ details.market_data.market_cap_rank }}
$ {{ reformat(rate) }}

{{ getPrice }} تومان

محاسبه با نرخ تتر: 58,650 تومان
عرضه کل {{ reformat(details.market_data.total_supply) }} NEAR
سکه در گردش {{ reformat(details.market_data.circulating_supply) }} NEAR

یک روز یک هفته یک ماه دو ماه شش ماه یک سال
{{ details.market_data.price_change_percentage_24h }} {{ details.market_data.price_change_percentage_7d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_30d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_60d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_200d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_1y }}

نمودار تحلیلی


نمودار تکنیکال


NEAR Protocol (NEAR) چیست؟ 

پروتکل NEAR یک بلاکچین لایه یک است که به عنوان یک پلتفرم محاسبات ابری طراحی شده است. این پلتفرم محیطی ایده آل را برای Dapp ها فراهم می‌کند و همچنین یک محیط کاربرپسند ایجاد می‌کند. به عنوان مثال، NEAR برخلاف آدرس های رایج در اتریوم، از نام های قابل خواندن برای انسان استفاده می‌کند. NEAR همچنین راه حل های منحصر به فردی را برای حل مشکلات مقیاس بندی معرفی می‌کند و مکانیزم اجماع خاص خود را به نام «Doomslug» دارد. 

 پروتکل NEAR توسط NEAR Collective ساخته شده است، جامعه آن در حال به‌روزرسانی کد اولیه و انتشار به‌روزرسانی های اکوسیستم است. هدف اعلام شده آن ایجاد پلتفرمی است که «به اندازه کافی ایمن برای مدیریت دارایی های با ارزش بالا مانند پول یا هویت و کارایی کافی برای عموم مردم را داشته باشد». 

 Flux، پروتکلی که به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد بازار هایی را بر اساس دارایی ها، کالاها و رویدادهای دنیای واقعی ایجاد کنند و Mintbase یک پلتفرم استخراج NFT، نمونه هایی از پروژه هایی هستند که بر اساس پروتکل NEAR ساخته می‌شوند. 

 بنیانگذاران پروتکل NEAR (NEAR) چه کسانی هستند؟ 

 پروتکل NEAR توسط Erik Trautman، یک کارآفرین با تجربه در وال استریت، و Illia Polosukhin با سه سال تجربه کار در گوگل، و Alexander Skidanov مهندس کامپیوتری که در مایکروسافت کار می‌کرد و سپس به memSQL پیوست، تاسیس شد. NEAR Protocol دارای یک تیم گسترده از توسعه دهندگان با تجربه است که در میان آنها برندگان مسابقه بین المللی برنامه نویسی دانشگاهی (ICPC) نیز وجود دارد. 

 چه چیزی پروتکل NEAR (NEAR) را منحصر به فرد می‌کند؟ 

 NEAR از فناوری Nightshade خود برای بهبود تراکنش ها استفاده می‌کند. Nightshade گونه ای از اشتراک گذاری است که در آن مجموعه ای از اعتبارسنجی ها، تراکنش ها را به صورت موازی در چندین زنجیره خرد شده پردازش می‌کنند و ظرفیت کلی بلاکچین را بهبود می‌بخشند. برخلاف شاردینگ «معمولی»، تکه های موجود در Nightshade کسری از بلوک بعدی به نام «تکه ها» را تولید می‌کنند. با انجام این کار، پروتکل NEAR قادر است تا 100000 تراکنش در ثانیه را پردازش کند. 

 پروتکل NEAR همچنین با داشتن آدرس های قابل خواندن توسط کاربران و ایجاد برنامه های غیرمتمرکز مشابه با آنچه که کاربران قبلاً تجربه کرده‌اند، فرآیند پیچیده ای را در بلاکچین های دیگر بهبود می‌بخشد. علاوه بر این، اجزای ماژولار را در اختیار توسعه دهندگان قرار می‌دهد و به آنها کمک می‌کند پروژه هایی مانند قراردادهای توکن یا NFT را سریع تر شروع کنند. 

 نزدیک صندوق اکوسیستم پروتکل 

 در 25 اکتبر 2021، NEAR ۸۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری جذب کرد. این پول برای سرمایه گذاری در طرح هایی که بر رشد اکوسیستم پروتکل NEAR تمرکز دارند، استفاده خواهد شد. از این صندوق 350 میلیون دلار سهم آزمایشگاه های Proximity است.250 میلیون دلار برای کمک به مقیاس بندی پروژه ها استفاده می‌شود و 100 میلیون دلار به استخرهای کمک هزینه استارتاپ اختصاص می‌یابد که در آن به 20 استارتاپ هر کدام 5 میلیون دلار داده می‌شود. NEAR بر روی تامین مالی تیم های متمرکز بر امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) تمرکز خواهد کرد که "به طور فعال در حال متحول کردن شیوه تعامل ما با پول هستند." NEAR همچنین به طور فعال به دنبال پروژه هایی است که بر اساس NFT، DAO و بازی ساخته می‌شوند. در یادداشتی جداگانه، NEAR اخیراً 150 میلیون دلار سرمایه گذاری اولیه به رهبری Three Arrows Capital با مشارکت Mechanism Capital، Dragonfly Capital، a16z، Jump، Alameda، Zee Prime انجام داد. این سرمایه گذاری برای تسریع پذیرش فناوری های Web3 استفاده می‌شود. 

چند سکه NEAR (NEAR) در گردش وجود دارد؟ 

 کل عرضه NEAR طبق اعلام رسمی زیر 1 میلیارد توکن است: 

 •  17.2٪ - کمک هزینه های اجتماعی 
 •  11.4٪ - کمک هزینه عملیات 
 •  10% - موقوفه بنیاد 
 •  11.7٪ - اکوسیستم اولیه 
 •  14٪ - مشارکت کنندگان اصلی 
 •  17.6٪ - حامیان بزرگ 
 •  6.1٪ - حامیان کوچک 
 •  12٪ - فروش به جامعه 

 پروتکل NEAR شبکه اصلی خود را در 22 آوریل 2020 با 1 میلیارد توکن NEAR راه اندازی کرد. 5 درصد از عرضه اضافی هر سال برای پشتیبانی از شبکه به عنوان پاداش دوره ای صادر می‌شود که 90 درصد آن به اعتبار سنجی (4.5 درصد کل) و 10 درصد به خزانه پروتکل (0.5 درصد کل) می‌رسد. 30 درصد از کارمزد تراکنش ها به عنوان تخفیف به قراردادهایی که با یک تراکنش در تعامل هستند پرداخت می‌شود، 70 درصد باقی مانده سوزانده می‌شود. توکن NEAR برای موارد زیر استفاده می‌شود: 

 •  هزینه های پردازش تراکنش ها و ذخیره داده ها. 
 •  اجرای گره های اعتبارسنجی در شبکه از طریق توکن های NEAR. 
 •  رای گیری حاکمیتی برای تعیین نحوه تخصیص منابع و مدیریت اکوسیستم. 

 چگونه شبکه NEAR ایمن است؟ 

 NEAR به گونه ای از مکانیسم اجماع اثبات سهام به نام Doomslug استفاده می‌کند. Doomslug بر اساس دو دور اجماع است، جایی که یک بلوک به محض دریافت اولین ارتباط، نهایی در نظر گرفته می‌شود. این امکان نهایی شدن تقریباً فوری را فراهم می‌کند، زیرا اعتبارسنجی ها به نوبت بلوک ها را تولید می‌کنند. 

 بنیاد NEAR یک سازمان غیرانتفاعی مستقر در سوئیس است که به نگهداری پروتکل، تامین مالی اکوسیستم و مدیریت کلی، نظارت می‌کند. این پروتکل همچنین پلی به اتریوم ساخته است که به کاربران امکان می‌دهد توکن های ERC-20 را از بلاکچین اتریوم به NEAR منتقل کنند. 


Trending Coins

پشتیبانی و تیکت ثبت سفارش فروش ارز دیجیتال ارسال مدارک مالی و حسابداری