قیمت لحظه ای پولیگان

Loading...
Polygon
Polygon
 (MATIC)
Rank # {{ details.market_data.market_cap_rank }}
$ {{ reformat(rate) }}

{{ getPrice }} تومان

محاسبه با نرخ تتر: 66,500 تومان
عرضه کل {{ reformat(details.market_data.total_supply) }} MATIC
سکه در گردش {{ reformat(details.market_data.circulating_supply) }} MATIC

یک روز یک هفته یک ماه دو ماه شش ماه یک سال
{{ details.market_data.price_change_percentage_24h }} {{ details.market_data.price_change_percentage_7d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_30d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_60d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_200d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_1y }}

نمودار تحلیلی


نمودار تکنیکال


Polygon (MATIC) چیست؟ 

Polygon (که نامش قبلاً Matic Network بود) اولین پلتفرم با ساختار مناسب برای مقیاس بندی اتریوم و توسعه زیرساخت است. مؤلفه اصلی آن Polygon SDK است، یک چارچوب ماژولار و منعطف که از ساخت انواع مختلف برنامه ها پشتیبانی می‌کند. 

 با استفاده از Polygon، می‌توان زنجیره های جمع آوری، زنجیره های ZK، زنجیره های مستقل یا هر نوع زیرساخت دیگری که توسعه دهنده نیاز دارد ایجاد کرد. 

 Polygon به طور موثر اتریوم را به یک سیستم چند زنجیره ای کامل تبدیل می‌کند. این سیستم چند زنجیره ای شبیه به سیستم های دیگر مانند Polkadot، Cosmos، Avalanche و غیره با مزایای امنیت اتریوم، اکوسیستم پر جنب و جوش، و باز بودن است. 

 توکن MATIC نقش مهمی را ایفا می‌کند، سیستم را ایمن کرده و حکومت را مستقر می‌سازد. 

 Polygon یک راه حل مقیاس بندی لایه 2 است که توسط Binance و Coinbase پشتیبانی می‌شود. این پروژه به دنبال پذیرش انبوه ارزهای دیجیتال با حل مشکلات مقیاس پذیری در بلاکچین است. 

 Polygon چارچوب پلاسما و معماری بلاکچین اثبات سهام را ترکیب می‌کند. چارچوب پلاسما که توسط Polygon استفاده می‌شود، توسط یکی از بنیانگذاران اتریوم، ویتالیک بوترین پیشنهاد شده است، امکان اجرای آسان قراردادهای هوشمند مقیاس پذیر و مستقل را فراهم می‌کند. 

 هیچ چیز بر روی زنجیره Plasma-POS تغییر نخواهد کرد. Polygon به توسعه فناوری ادامه خواهد داد تا بتواند به یک اکوسیستم بزرگ تر تبدیل شود. 

 Polygon دارای حداکثر 65000 تراکنش در ثانیه است، همراه با زمان تأیید بلوک کمتر از دو ثانیه. این چارچوب همچنین امکان ایجاد برنامه های مالی غیرمتمرکز در سطح جهانی را بر روی یک بلاکچین پایه فراهم می‌کند. 

 چارچوب پلاسما به Polygon این امکان را می‌دهد تا تعداد نامحدودی از برنامه های غیرمتمرکز را در زیرساخت خود جای دهد، بدون اینکه اشکالات معمولی رایج در بلاکچین های اثبات کار را تجربه کند. تا کنون، Polygon بیش از 50 DApps را به زنجیره جانبی Ethereum جذب کرده است. 

 MATIC، توکن بومی Polygon، یک توکن ERC-20 است که روی بلاکچین اتریوم اجرا می‌شود. این توکن ها برای خدمات پرداخت در Polygon و به عنوان ارز تسویه حساب در اکوسیستم استفاده می‌شود. کارمزد تراکنش های زنجیره های جانبی Polygon نیز با توکن های MATIC پرداخت می‌شود. 

 بنیانگذاران Polygon چه کسانی هستند؟ 

 Polygon در اکتبر 2017 راه اندازی شد. Polygon توسط Jaynti Kanani، Sandeep Nailwal و Anurag Arjun، دو توسعه دهنده با تجربه بلاکچین و یک مشاور تجاری، بنیان گذاری شد. 

 قبل از انتقال در سال 2019، تیم Polygon سهم بزرگی در اکوسیستم اتریوم داشت. این تیم روی پیاده سازی MVP پلاسما، پروتکل WalletConnect و موتور اعلان رویداد Dagger در اتریوم کار کرد. 

 Jaynti، یک توسعه دهنده فول استک و مهندس بلاکچین در حال حاضر به عنوان مدیر عامل Polygon فعالیت می‌کند. 

 Jaynti نقش مهمی در پیاده سازی Web3، Plasma و پروتکل WalletConnect در اتریوم ایفا کرد. Jaynti قبل از مشارکت در بلاکچین به عنوان متخصص داده با Housing.com کار می‌کرد. 

 یکی از بنیانگذاران و مدیر عملیات Polygon،  Sandeep Nailwal یک برنامه نویس و کارآفرین بلاکچین است. قبل از شروع Polygon، Sandeep به عنوان مدیر عامل Scopeweaver و مدیر فنی گروه Welspun فعالیت می‌کرد. 

 Anurag Arjun تنها بنیانگذار غیربرنامه نویس Polygon است. او به عنوان مدیر محصول، سابقه فعالیت در IRIS Business، SNL Financial، Dexter Consultancy و Cognizant Technologies را داشته است. 

چه چیزی Polygon را منحصر به فرد می کند؟ 

 Polygon به عنوان یک راه حل مقیاس بندی لایه 2 توصیف می‌شود، به این معنی که پروژه به این زودی ها به دنبال ارتقاء لایه بلاکچین خود نیست. این پروژه بر کاهش پیچیدگی مقیاس پذیری و تراکنش های فوری بلاکچین تمرکز دارد. 

 Polygon از یک نسخه سفارشی شده چارچوب پلاسما استفاده می‌کند که بر روی بازرسی اثبات سهام اجرا می‌شود. این فناوری منحصر به فرد به هر زنجیره جانبی در Polygon اجازه می‌دهد تا به 65536 تراکنش در هر بلوک دست یابد. 

 از نظر تجاری، زنجیره های جانبی Polygon از نظر ساختاری برای پشتیبانی از انواع پروتکل های مالی غیرمتمرکز (DeFi) موجود در اکوسیستم اتریوم طراحی شده اند. 

 Polygon در حال حاضر فقط از زنجیره پایه اتریوم پشتیبانی می‌کند، این شبکه قصد دارد بر اساس پیشنهادات و اجماع جامعه، پشتیبانی از زنجیره های پایه را گسترش دهد. این امر Polygon را به یک پلتفرم غیرمتمرکز لایه 2 تبدیل می‌کند. 

 Polygon (MATIC) هارد فورک لندن و ارتقاء EIP-1559 

 Polygon اعلام کرد که ارتقاء شماره 1559 هارد فورک و پیشنهاد بهبود اتریوم (EIP) در 18 ژانویه 2022 در شبکه اصلی به صورت زنده اجرا می‌شود. این ارتقا، نحوه عملکرد مکانیزم هزینه در شبکه اتریوم را کاملاً تغییر می‌دهد. اگرچه کارمزد تراکنش را کاهش نمی‌دهد، اما پایداری آن را افزایش داده و به کاربران امکان می‌دهد هزینه ها را بهتر تخمین بزنند و اضافه پرداخت را کاهش دهند. 

 با این حال، از آنجایی که توکن های MATIC به عنوان کارمزد پایه سوزانده می‌شوند - و MATIC دارای عرضه ثابت 10 میلیارد توکن است - این یک اثر کاهش تورم بر دارایی دیجیتال خواهد داشت. تیم اصلی Polygon سوزاندن سالانه MATIC را به میزان 0.27٪ از کل عرضه توکن پیش بینی کرد – رقمی در حدود 27 میلیون توکن. این فشار کاهش دهنده تورم به احتمال زیاد بیشترین سود را برای اعتبارسنجی ها و نماینده ها خواهد داشت، زیرا پاداش های پردازش تراکنش ها در Polygon به وسیله MATIC تعیین می‌شود. علاوه بر این، پس از پر شدن بلوک، کارمزد پایه به طور خودکار افزایش می‌یابد و در نتیجه تراکنش های هرزنامه کمتر و تراکم شبکه کمتر می‌شود. هارد فورک لندن شبکه اصلی اتریوم در ۵ اوت ۲۰۲۱ فعال شد. 

 اثرات کربن شبکه Polygon 

 Polygon یکی از بلاکچین های متعددی است که به بی طرفی کربن دست یافته است. این ابتکار بخشی از مانیفست سبز Polygon است که هدف آن تمرکز بر توسعه پایدار بلاکچین است. Polygon ۲۰ میلیون دلار برای طرح های مختلف استفاده از فناوری Web3 برای ساختن آینده ای پایدار برای همه متعهد شد. این سرمایه گذاری شامل تمرکز بر راه حل های جدید حذف کربن می‌باشد. 

 از طریق مشارکت با KlimaDAO،  Polygonاعتبار کربنی به ارزش 400000 دلار خریداری کرد. این اعتبارات نشان دهنده حدود 90000 تن انتشار CO2 است. توکن ها از طریق ابزار جمع آوری افست KlimaDAO، با اعتبارات کربن BCT و MCO2 که از آفست های تأیید شده تحت استاندارد کربن تأیید شده ایجاد شده‌اند، بازنشسته شدند. 

 KlimaDAO یک مجموعه غیرمتمرکز از محیط بانان، کارآفرینان و توسعه دهندگان است که به دنبال مدرن کردن بازار کربن از طریق فناوری بلاکچین هستند. 

 علاوه بر این، KlimaDAO و Offsetra ردپای انرژی شبکه Polygon را برای تعیین نقاط انتشار و کشف یک رویکرد قانع کننده تجزیه و تحلیل کردند. 

 کربن خنثی اولین قدم Polygon به سمت پایداری است. حتی اگر شبکه به اثبات سهام متکی باشد، شبکه همچنان به تأثیرگذاری بر محیط زیست ادامه می‌دهد. این امر فقط در مورد فعالیت Polygon و قراردادهای هوشمند بومی در بلاکچین اتریوم صدق می‌کند. 

 Polygon و KlimaDAO همچنین اعتبارات کربن را از پروژه های مختلف شبکه، از جمله پروژه حفاظت از جنگل بول ران، پروژه برق خورشیدی، Moss.Earth و پروژه انرژی بادی هند، بازنشسته کرده اند. 

چند توکن Polygon (MATIC) در گردش است؟ 

 توکن های MATIC به صورت ماهانه منتشر می‌شوند. MATIC در حال حاضر دارای 4,877,830,774 توکن MATIC و حداکثر عرضه 10,000,000,000 توکن MATIC است. 

 در اولین فروش خصوصی آن در سال 2017، 3.8 درصد از حداکثر عرضه MATIC صادر شد. در فروش Launch Pad در آوریل 2019، 19 درصد دیگر از کل عرضه فروخته شد. قیمت هر توکن  0.00263دلار بود و 5 میلیون دلار جمع آوری شد. 

 توکن های MATIC باقی مانده به شرح زیر توزیع می‌شوند: 

  •  توکن های تیم: 16 درصد از کل عرضه. 
  •  توکن های مشاور: ۴ درصد از کل عرضه. 
  •  توکن های شبکه: 12 درصد از کل عرضه. 
  •  توکن های بنیاد: 21.86 درصد از کل عرضه. 
  •  توکن های اکوسیستم: 23.33 درصد از کل عرضه. 

 طبق برنامه زمان بندی انتشار، تمامی توکن ها تا دسامبر 2022 منتشر خواهند شد. 

 Polygon چگونه ایمن می‌شود؟ 

 به عنوان یک راه حل لایه ۲ که از اعتبارسنجی های اثبات سهام برای حفظ امنیت استفاده می‌کند، شرط ‌بندی بخش جدایی ناپذیر از اکوسیستم Polygon است. اعتبار سنجی های شبکه، توکن های MATIC را به عنوان وثیقه برای تبدیل شدن به بخشی از مکانیسم توافقی PoS در اختیار خواهند گذاشت و در ازاء آن، توکن های MATIC را دریافت خواهند کرد. 

 اعضای شبکه که تمایل ندارند اعتبارسنج شوند، می‌توانند توکن های MATIC خود را به اعتبارسنجی دیگری واگذار کنند، اما همچنان در فرآیند شرط‌بندی شرکت می‌کنند و پاداش های شرط ‌بندی را دریافت می‌کنند. 

 علاوه بر بازرسی اثبات سهام، Polygon از تولیدکنندگان بلوک برای دستیابی به درجه بالاتری از تمرکززدایی استفاده می‌کند. این تولیدکنندگان بلوک با استفاده از پست های بازرسی و مکانیسم های ضد تقلب، زنجیره های اصلی را نهایی می‌کنند. 


Trending Coins

نام و نام خانوادگی را به درستی وارد کنید
آدرس ایمیل را به درستی وارد کنید
پشتیبانی و تیکت ثبت سفارش فروش ارز دیجیتال ارسال مدارک مالی و حسابداری