قیمت لحظه ای مانا

Loading...
Decentraland
Decentraland
 (MANA)
Rank # {{ details.market_data.market_cap_rank }}
$ {{ reformat(rate) }}

{{ getPrice }} تومان

محاسبه با نرخ تتر: 58,650 تومان
عرضه کل {{ reformat(details.market_data.total_supply) }} MANA
سکه در گردش {{ reformat(details.market_data.circulating_supply) }} MANA

یک روز یک هفته یک ماه دو ماه شش ماه یک سال
{{ details.market_data.price_change_percentage_24h }} {{ details.market_data.price_change_percentage_7d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_30d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_60d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_200d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_1y }}

نمودار تحلیلی


نمودار تکنیکال


Decentraland (MANA) چیست؟ 

Decentraland (MANA) خود را به عنوان یک پلتفرم واقعیت مجازی که به کمک بلاکچین اتریوم راه اندازی شده، معرفی می کند که به کاربران اجازه می دهد محتوا و اپلیکیشن ایجاد کنند، آن را امتحان کنند و کسب درآمد کنند. 

در این دنیای مجازی، کاربران زمین هایی را خریداری می کنند که بعداً می توانند بر روی آن گشت و گذار کنند، ساخت و ساز کنند و درآمد کسب کنند. 

Decentraland پس از یک عرضه اولیه کوین 24 میلیون دلاری (ICO) که در سال 2017 انجام شد، راه اندازی شد. این دنیای مجازی نسخه بتای محدود خود را در سال 2019 راه اندازی کرد و در فوریه 2020 برای عموم عرضه شد. از آن زمان، کاربران چیزهای زیادی را در بخش های LAND خود امتحان کرده اند، از جمله بازی های تعاملی، صحنه های سه بعدی گسترده و انواع تجربیات تعاملی دیگر. 

Decentraland از دو توکن استفاده می کند: MANA و . LAND MANA یک توکن ERC-20 است که برای به دست آوردن توکن های غیر قابل تعویض ERC-721 LAND باید سوزانده شود. توکن های MANA همچنین می توانند برای خرید آواتارها، چیزهای پوشیدنی، نام ها و موارد دیگر در بازار Decentraland استفاده شوند. 

Decentraland (MANA) یک پلتفرم دنیای مجازی غیرمتمرکز با نرم افزار مبتنی بر بلاکچین اتریوم است که در آن کاربران محتوا ایجاد می کنند، آن را تست می کنند و از آن کسب درآمد می کنند. به طور خلاصه: کاربران زمین های مجازی را به عنوان NFT هایی با توکن های MANA در پلتفرم Decentraland خریداری می کنند. پیشرفت در این بازی فقط به خود بازیکنان، تلاش و تخیل آنها بستگی دارد. 

این پلتفرم دیجیتال کاملاً متعلق به کاربران آن است. در درون متاورس Decentraland، شرکت کنندگان می توانند این دنیای مجازی را بررسی کنند، قطعه هایی از زمین که می تواند درآمدزایی داشته باشد را خریداری کنند، آثار هنری خلق کند، توکن های غیرقابل تعویض (NFT) داشته باشند و در یک سازمان غیرمتمرکز مستقل از پلتفرم Decentraland DAO شرکت کنند. با توجه به DAO، جامعه بر مسیر توسعه پروژه تأثیر می گذارد. 

علاوه بر این، کاربران به اپلیکیشن های تعاملی، پرداخت های درون این دنیا و ارتباطات همتا به همتا دسترسی دارند. این دنیای سه بعدی برای بسیاری از شرکت کنندگان مناسب است زیرا Decentraland کاربردهای زیادی دارد، هم سرگرمی برای گیمرها و هم تجارت برای سرمایه گذاران. 

دو نوع توکن به نام های MANA و LAND بر عملیات در Decentraland نظارت دارند. آنها همچنین به کاربران اجازه می دهند تا با این پلتفرم تعامل داشته باشند. 

MANA ارز رسمی Decentraland است. MANA یک توکن استاندارد ERC-20 است که پلتفرم Decentraland را تقویت می کند. با استفاده از MANA، کاربران می توانند قطعه های LAND را خریداری کنند و همچنین برای خرید آیتم ها و خدمات درون بازی با استفاده از آن پرداخت های خود را انجام دهند. 

MANA به دارندگان خود حق رای در Decentraland DAO می دهد. MANA را می توان در صرافی ارزهای دیجیتال یا با فروش کلکسیون در بازار Decentraland خریداری کرد. صاحب توکن ها آنها را به wrapped MANA یا wMANA تبدیل می کند و سپس آنها را در DAO قفل می کند. یک wMANA برابر با یک رای است. MANA را می توان با ارز فیات و سایر دارایی های دیجیتال مبادله کرد. 

LAND، یک توکن غیرقابل تعویض (NFT) مبتنی بر اتریوم (ETH) است. و برای ردیابی مالکیت قطعه زمین ها با نام مستعار املاک دیجیتال استفاده می شود. مانند MANA، LAND نیز بخشی از این پروتکل است و حق رای را اعطا می کند، اما LAND نیازی به تثبیت در DAO ندارد. یک LAND برابر با دو هزار رأی است. 

بازیکنان انتخاب می کنند که با زمین خود چه کنند. مالکان توکن ها را در کیف پول های کریپتو ذخیره می کنند و با توکن های MANA در بازار Decentraland کالاهای ضروری را خریداری می کنند. علاوه بر این، در این بازار، شرکت کنندگان می توانند توکن های LAND را مدیریت یا مبادله کنند. دارندگان از این بازار برای معامله یا انتقال آیتم های درون بازی استفاده می کنند. تمامی تراکنش ها از طریق بلاکچین اتریوم انجام، تنظیم و ثبت می شوند. 

Decentraland فضای بازی آنلاین و فناوری بلاکچین را با هم ترکیب می کند. همه قدرت و نفوذ بر قوانین به بازیکنان داده می شود و دارندگان این توکن در مورد سیاست های درون بازی و سازمانی رای می دهند. هدف اولیه آن، تشکیل یک واقعیت مجازی غیرمتمرکز بود، اما در عمل، Decentraland به یک بازار عظیم NFT تبدیل شده است. 

نقش ویژه ای در Decentraland به NFT ها، مانند کلکسیون، تجهیزات مجازی و املاک (LAND) اختصاص داده شده است. با این حال، برای بازیکنان جدیدی که می خواهند به این دنیا بپیوندند و NFT ها را تصاحب کنند، مانع ورودی زیاد خواهد بود. 

پروتکل Decentraland در سه سطح با استفاده از قراردادهای هوشمند اتریوم ساخته شده است. در لایه اجماع، مالکیت LAND ردیابی و مدیریت می شود. لایه محتوای زمین محتوای دنیای مجازی Decentraland را نمایش می دهد. در نهایت، در لایه زمان واقعی، شرکت کنندگان با یکدیگر تعامل دارند. 

این پلتفرم توسط دو متخصص بلاکچین، Ari Meilich و Esteban Ordano در سال 2015 تأسیس شد. به طور رسمی یک سال بعد راه اندازی شد و در فوریه 2020 در دسترس قرار گرفت و به تدریج از یک آزمایش دو بعدی به یک دنیای سه بعدی کامل تبدیل شد. 

به طور خلاصه، Decentraland یک بازی غیرمتمرکز و یک پلتفرم واقعیت مجازی سه بعدی است که در آن بازیکنان مالک زمین هستند و چیزهای بی نهایتی خلق می کنند. نرم افزار سازمان خودگردان غیرمتمرکز (DAO) در هسته اصلی قرار دارد و حاکمیت در اختیار جامعه است. از طریق توکن نیتیو MANA، بازیکنان در هر پیشنهادی برای مدیریت و بهبود این اکوسیستم، سیستم مزایده و سیاست های درون بازی آن شرکت می کنند. 

 

بنیانگذاران Decentraland چه کسانی هستند؟ 

Decentraland توسط Ariel Meilich و Esteban Ordano تأسیس شد - که هر دو از سمت های اصلی این پروژه کنار رفته اند، اما همچنان در Decentraland به عنوان مشاور فعالیت می کنند. 

Ariel Meilich قبلاً بین سال های 2017 تا 2020 نقش سرپرست پروژه در Decentraland را بر عهده داشت و کارآفرینی است که چندین استارت آپ دیگر از جمله یک آژانس ترجمه آنلاین و یک پلتفرم CRM را تأسیس کرده است. او همچنین به عنوان یک تحلیلگر در Charles River Ventures، که یک صندوق سرمایه گذاری مهم و اصلی Silicon Valley است، کار می کرد. 

از سوی دیگر، Esteban Ordano سرپرست سابق تکنولوژی Decentraland است و سابقه طولانی و متنوعی در فضای ارزهای دیجیتال به عنوان مهندس نرم افزار در BitPay، Inc. داشته، مشاور شبکه Matic بوده و برای مدت کوتاهی شرکت توسعه قراردادهای هوشمند خود را به نام Smart Contract Solutions اداره می کرد. 

Esteban  همچنین به عنوان یکی از بنیانگذاران Zeppelin Solutions، که یک شرکت زیرساخت فناوری بلاکچین است، شناخته می شود. 

اگرچه Ariel  و Esteban  دیگر سرپرستی این پروژه را بر عهده ندارند، اما توسعه و پیشرفت Decentraland همچنان ادامه دارد و با تلاش هایی که توسط بنیاد Decentraland که اخیراً تأسیس شده هدایت می شود. 

 

چه چیزی Decentraland را منحصر به فرد می کند؟ 

Decentraland برای سازندگان محتوا، مشاغل و افرادی ساخته شده است که به دنبال یک رسانه هنری جدید، یک فرصت تجاری یا یک منبع سرگرمی هستند. 

در مجموع، دنیای بازی Decentraland - که "متاورس" نامیده می شود - به 90601 قطعه زمین تقسیم می شود که هر کدام توسط یک توکن غیر قابل تعویض ERC-721 نشان داده می شود. هر LAND دقیقاً 16 متر در 16 متر (256 متر مربع) است و در یک مختصات خاص در متاورس مشخص می شود. 

اگرچه دارندگان LAND آزادند که قطعه خود را هر طور که انتخاب می کنند توسعه دهند، اما بیشتر متاورس به چندین منطقه تقسیم می شود که هر کدام اندازه و تم متفاوتی دارند. این مناطق از طریق خرید و فروش های جمعی انفرادی برای توکن های MANA ایجاد شده اند و قطعات LAND در این مناطق قابل معامله نیستند. 

از ژانویه 2021، Aetheria با مضمون سایبرپانک بزرگترین منطقه است - که در مجموع 8008 LAND را شامل می شود. 

Decentraland همچنین یکی از پروژه هایی است که از ساختار سازمان غیرمتمرکز مستقل (DAO) برای تصمیم گیری های حاکمیتی استفاده می کند. در نتیجه، دارندگان توکن MANA با پیشنهاد و رای دادن در مورد به روز رسانی های سیاست ها، مشخصات مزایده های آتی LAND و انواع محتوای مجاز با متاورس، بر نحوه رفتار دنیای Decentraland کنترل دارند. 

علاوه بر اینکه یک منبع خلاقانه است، بسیاری از کاربران Decentraland در حال حاضر از طریق اجاره بلند مدت، تبلیغات و تجربیات پولی از LAND خود درآمد کسب می کنند. به همین ترتیب، سایر کاربران با ایجاد و فروش آیتم ها در بازار Decentraland در ازای توکن های MANA درآمد کسب می کنند. 

 

چند کوین Decentraland (MANA) در گردش است؟ 

تا ژانویه 2021، فقط در شمال 1.49 میلیارد توکن MANA در گردش بود. این معادل حدود 68 درصد از کل عرضه فعلی 2.19 میلیارد MANA است. 

مجموع عرضه اولیه 2.8 میلیارد MANA تعیین شده بود، اما به دلیل سوختن بیش از 600 میلیون MANA در نتیجه ی مزایده LAND ، کاهش یافت. 

همچنین طیف وسیعی از مکانیسم های سوزاندن بیشتر برای کاهش بیشتر عرضه ی در گردش MANA وجود دارد، از جمله کاهش 2.5 درصدی MANA در معاملات بازار Decentraland. 

MANA در ابتدا برای تورم 8 درصدی در سال اول طراحی شده بود که به تدریج در طول زمان کاهش یافت تا نرخ تورم کاهش یابد. اما تورم در حال حاضر غیرفعال است. همانطور که در واژه نامه Decentraland آمده است، هیچ برنامه ای برای شروع این تورم "تا زمانی که لازم باشد" وجود ندارد. 

در مجموع، 40 درصد از عرضه MANA در طول عرضه اولیه کوین 2017 (ICO) فروخته شد. علاوه بر این، 20 درصد برای تشویق جامعه محفوظ بود، 20 درصد به تیم توسعه و سایر مشارکت کنندگان اولیه اختصاص یافت، و 20 درصد باقی مانده در اختیار Decentraland بود. 

 

شبکه Decentraland چگونه امنیت خود را برقرار می کند؟ 

MANA یک توکن ERC-20 است. این بدان معناست که مبتنی بر بلاکچین اتریوم است. 

اتریوم توسط یک شبکه غیرمتمرکز عظیمی از ماینرها ایمن شده است که با هزاران گره همکاری می کنند تا اطمینان حاصل شود که بلاکچین اتریوم - و در نتیجه توکن های MANA - در برابر حملات محافظت می شود. 

به عنوان یکی از آزمایش شده ترین بلاکچین ها در حال حاضر، اتریوم در حال حاضر محبوب ترین شبکه برای توکن های کریپتویی است که بلاکچین نیتیوی برای خود ندارند. 


Trending Coins

پشتیبانی و تیکت ثبت سفارش فروش ارز دیجیتال ارسال مدارک مالی و حسابداری