قیمت لحظه ای ترا

Loading...
TerraLuna
TerraLuna
 (LUNA)
Rank # {{ details.market_data.market_cap_rank }}
$ {{ reformat(rate) }}

{{ getPrice }} تومان

محاسبه با نرخ تتر: 65,250 تومان
عرضه کل {{ reformat(details.market_data.total_supply) }} LUNA
سکه در گردش {{ reformat(details.market_data.circulating_supply) }} LUNA

یک روز یک هفته یک ماه دو ماه شش ماه یک سال
{{ details.market_data.price_change_percentage_24h }} {{ details.market_data.price_change_percentage_7d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_30d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_60d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_200d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_1y }}

نمودار تحلیلی


نمودار تکنیکال


Terra 2.0 (LUNA) چیست؟ 

Terra (LUNA) یک پروتکل بلاکچین عمومی است که از درونش Terra Classic پدید آمده است. Terra Classic محل الگوریتم استیبل کوین TerraClassicUSD (UST) است. اکنون به UST وثیقه LUNC تغییر نام داده است. این امر ارزش LUNA را تقریباً به صفر رساند و باعث راه‌اندازی زنجیره جدید منجر به Terra Classic و Terra شد. 

 توسعه Terra Classic در ژانویه 2018 شروع شد و بلاکچین در آوریل 2019 راه‌اندازی شد. این برنامه تلاش کرد ثبات قیمت و پذیرش گسترده ارزهای فیات در برابر بیت‌کوین (BTC) را ترکیب کند و تسویه های سریع و مقرون به صرفه را از طریق استیبل کوین UST ارائه دهد. Terra Classic، استیبل کوین های مرتبط با دلار آمریکا، وون کره جنوبی، توگریک مغولی و سبد ارزهای صندوق بین‌المللی پول را ارائه می‌کند. 

 بلاکچین جدید Terra میراث Terra Classic را بدون استیبل کوین UST ادامه می‌دهد. LUNA به کار خود ادامه داده و UX و UI را در سطح جهانی تکامل می‌دهد تا Terra Classic را به رتبه دوم در ارزش کل (TVL) برساند. بسیاری از Dapp ها موافقت کرده‌اند که برای ادامه عملکرد خود از Terra استفاده کنند. 

 

 بنیانگذاران Terra چه کسانی هستند؟ 

 Terra در ژانویه 2018 توسط Daniel Shin و Do Kwon تاسیس شد. این دو پروژه را به عنوان راهی برای پذیرش سریع فناوری بلاکچین و ارز دیجیتال از طریق ثبات قیمت و قابلیت استفاده در نظر گرفتند. Kwon سمت مدیر عامل Terraform Labs، شرکت مادر Terra، را بر عهده دارد. 

 قبل از توسعه Terra،  Shinیکی از بنیان‌گذاران، که با نام TMON شناخته می‌شود، یک پلتفرم بزرگ تجارت الکترونیک کره جنوبی را عهده دار بود. او بعداً Fast Track Asia را تأسیس کرد، یک انکوباتور استارت‌آپ که با کارآفرینان برای ایجاد شرکت های کاربردی کار می‌کرد. 

 Kwon قبلاً به عنوان مدیر عامل Anyfi، استارت آپی که راه حل های شبکه بی سیم غیرمتمرکز ارائه می‌دهد، کار کرده است. او همچنین به عنوان مهندس نرم افزار برای مایکروسافت و اپل کار کرده است. 

 پس از فروپاشی Terra Classic،  Do Kwonطرحی برای احیا صادر کرد که در نهایت به هارد فورک Terra Classic و Terra منجر شد. او به دلیل برنامه هایش از سوی سرمایه گذاران ناراضی UST انتقادهایی دریافت کرد. پیشنهاد او توسط انجمن به اجرا گذاشته شد و Terra Classic در 27 می 2022 وارد بلاکچین جدید Terra شد. 

 

چه چیزی Terra 2.0 را منحصر به فرد می‌کند؟ 

 Terra بدون استیبل کوین UST ادامه خواهد داد و هدف آن حفظ اکوسیستم Terra با صدها توسعه دهنده است که روی برنامه های غیرمتمرکز مختلف کار می‌کنند. Terra کیف پول Terra Foundation Labs را برای رویداد airdrop حذف کرد و Terra را به یک زنجیره کاملاً وابسته به جامعه تبدیل کرد. 

 ایردراپ بر اساس دو عکس انجام خواهد شد، یکی قبل از سقوط Terra Classic (7 مه) و دیگری بعد از آن (27 می). شرایط ایردراپ به شرح زیر است: 

 نگهداری دارایی های زیر در 7 می: 

 Luna Classic (LUNC) (شامل مشتقات سهام) 

 کمتر از 500 هزار AUST (UST واریز شده در Anchor) 

 نگهداری دارایی های زیر در عکس فوری 27 می: 

 Luna Classic (LUNC) (شامل مشتقات سهام) 

 30 درصد از ایردراپ LUNA بلافاصله در دسترس کاربران قبل از سقوط با کیف پول هایی که کمتر از 10 هزار LUNA دارند، خواهد بود. 

 علاوه بر این، LUNA اختصاص یافته که در طول ایردراپ توزیع می‌شود، به طور خودکار در اعتبارسنجی Terra قرار می‌گیرد. کاربران می‌توانند نماینده خود را تغییر دهند و با LUNA خود جوایزی دریافت خواهند کرد، اما مشمول یک دوره ۶ ماهه اعتبارسنجی قرار خواهند گرفت. 

 

 شبکه Terra چگونه ایمن است؟ 

 بلاکچین Terra با استفاده از الگوریتم "اثبات سهام" مبتنی بر Tendermint ایمن می‌شود، که در آن دارندگان توکن LUNA توکن های خود را به عنوان وثیقه برای اعتبارسنجی تراکنش ها در اختیار می‌گذارند و متناسب با مقدار LUNA، پاداش دریافت می‌کنند. Terra امنیت شبکه را با ارائه پاداش های 7 درصدی سالانه تشویق می‌کند. این پاداش برای علاقمند کردن اعتبارسنج ها به برنامه های بلندمدت اکوسیستم Terra است. 


Trending Coins

نام و نام خانوادگی را به درستی وارد کنید
آدرس ایمیل را به درستی وارد کنید
پشتیبانی و تیکت ثبت سفارش فروش ارز دیجیتال ارسال مدارک مالی و حسابداری