قیمت لحظه ای چین لینک

Loading...
Chainlink
Chainlink
 (LINK)
Rank # {{ details.market_data.market_cap_rank }}
$ {{ reformat(rate) }}

{{ getPrice }} تومان

محاسبه با نرخ تتر: 58,650 تومان
عرضه کل {{ reformat(details.market_data.total_supply) }} LINK
سکه در گردش {{ reformat(details.market_data.circulating_supply) }} LINK

یک روز یک هفته یک ماه دو ماه شش ماه یک سال
{{ details.market_data.price_change_percentage_24h }} {{ details.market_data.price_change_percentage_7d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_30d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_60d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_200d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_1y }}

نمودار تحلیلی


نمودار تکنیکال


Chainlikk (LINK) چیست؟ 

Chainlink که در سال 2017 تأسیس شد، یک لایه انتزاعی بلاکچین است که قراردادهای هوشمند را به طور جهانی متصل می‌کند. از طریق یک شبکه غیرمتمرکز oracle، Chainlink به بلاکچین ها اجازه می‌دهد تا به طور ایمن با فید داده های خارجی، رویدادها و روش های پرداخت تعامل داشته باشند و اطلاعات مهم خارج از زنجیره مورد نیاز قراردادهای هوشمند پیچیده را فراهم کنند تا به توافق نامه دیجیتال تبدیل شوند. 

 شبکه Chainlink توسط یک جامعه منبع باز بزرگ از ارائه دهندگان داده، اپراتورها، توسعه دهندگان قرارداد هوشمند و محققان هدایت می‌شود. تمرکز این شرکت بر تضمین مشارکت غیرمتمرکز برای همه اپراتورها و کاربران است که به دنبال مشارکت در شبکه هستند. 

 بنیانگذاران Chainlink چه کسانی هستند؟ 

 Sergey Nazarov سرگئی نظروف یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل فعلی شرکت Chainlink Labs است. او فارغ التحصیل رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه نیویورک، با تمرکز بر فلسفه و مدیریت است. کار او به عنوان یک همکار تدریس در مدرسه بازرگانی NYU Stern آغاز شد. در سال 2009، نظروف ExistLocal را تأسیس کرد، یک بازار همتا به همتا برای تجارب محلی معتبر. 

 در سال 2014، او CryptaMail را که یک سرویس ایمیل کاملاً غیرمتمرکز و مبتنی بر بلاکچین است، تأسیس کرد. در سال 2014، نظروف با استیو الیس همکاری کرد و SmartContract را راه‌اندازی کرد، پلتفرمی که قراردادهای هوشمند را با اتصال آنها به داده های خارجی و پرداخت های بانکی، زنده می‌کند. SmartContract یکی از سرمایه گذاری های موفقی بود که سرگئی نظروف را به تأسیس Chainlink هدایت کرد. 

 Steve Ellis در سال 2010 در رشته علوم کامپیوتر از دانشگاه نیویورک فارغ التحصیل شد. درست پس از فارغ التحصیلی، او مهندس نرم افزار در آزمایشگاه Pivotal شد. در سال 2014، او در Secure Asset Exchange، شرکتی که دسترسی آسان به یک صرافی دارایی غیرمتمرکز را تسهیل می‌کند، همکاری کرد. 

چه چیزی Chainlink را منحصر به فرد می‌کند؟ 

 Chainlink یکی از اولین شبکه هایی است که اجازه ادغام داده های خارج از زنجیره را در قراردادهای هوشمند می‌دهد. Chainlink، یکی از بازیگران اصلی در زمینه پردازش داده است. به دلیل ادغام داده های خارج از زنجیره، Chainlink توجه بسیاری از ارائه دهندگان داده مورد اعتماد از جمله Brave New Coin، Alpha Vantage و Huobi را به خود جلب کرده است. ارائه دهندگان داده می‌توانند دسترسی به داده ها را مستقیماً به Chainlink بفروشند، بنابراین از اطلاعاتی که دارند کسب درآمد می‌کنند. 

 به عنوان یک شبکه غیرمتمرکز، Chainlink به کاربران اجازه می‌دهد تا با اجرای زیرساخت داده های حیاتی مورد نیاز برای موفقیت بلاکچین، به اپراتور گره تبدیل شوند و درآمد کسب کنند. Chainlink از مجموعه بزرگی از اپراتورهای گره استفاده می‌کند تا مجموعاً طیف گسترده ای از شبکه های oracle فید غیرمتمرکز را که در حال تولید هستند، تأمین کند. این شبکه ها در حال حاضر میلیاردها دلار ارزش برای برنامه های پیشرو DeFi مانند Synthetix، Aave، Compound و غیره تضمین می‌کند. 

 Chainlink و Google، معرفی Staking در سال 2022 

 Chainlink از جمع آوری و ارائه داده های قیمت ارزهای دیجیتال به پروتکل های DeFi مانند Aave به خدمات بسیار دیگری رسیده است. اکوسیستم در حال حاضر به بیش از 1 بیلیون نقطه داده دسترسی دارد و ارزشی بیش از 75 میلیارد دلار را از طریق 1000 ادغام پروژه با 700 شبکه oracle تضمین می‌کند. سازمان های اصلی مانند AccuWeather، FedEx، FlightStats و Associated Press برای تأیید داده ها با Chainlink شریک شده‌اند. با این حال، یکی از بزرگترین پیروزی هایی که Chainlink به دست آورده است، استفاده از Eric Schmidt، رئیس و مدیر عامل سابق گوگل، به عنوان مشاور فنی پروتکل است. به گفته Schmidt، «Chainlink یک عنصر مخفی برای باز کردن پتانسیل پلتفرم های قراردادهای هوشمند و متحول کردن تجارت و جامعه است» و او علاقمند است به Chainlink در ساختن جهانی مبتنی بر حقیقت کمک کند. Schmidt به دیگر مشاوران برجسته Chainlink از جمله Jeff Weiner، مدیرعامل سابق لینکدین و Tom Gonser، بنیانگذار DocuSign می‌پیوندد. 

 در نقشه راه سال 2022، Chainlink در نهایت برای دارندگان LINK، سهام خود را عرضه خواهد کرد. Chainlink سال هاست که روی یک راه حل سهام داری کار می‌کند، اما شبکه های oracle یک بلاکچین نیستند، بلکه نوعی محاسبات غیرمتمرکز هستند. نظروف توضیح داد که Chainlink بلوک ها را تولید نمی‌کند، بلکه «در صدها شبکه اوراکل درباره داده های قیمت توافق نظر ایجاد می‌کند». او می‌گوید که تیم در نهایت از امنیت و مقیاس پذیری مکانیزم اجماع راضی است و آماده است تا در سال جاری سهامداری را راه‌اندازی کند. 

چند سکه (LINK) در گردش وجود دارد؟ 

 در طول عرضه اولیه سکه LINK در سپتامبر 2017، Chainlink عرضه کلی و حداکثر 1,000,000,000 توکن LINK را اعلام کرد. سکه های در گردش فعلی حدود 453,509,553 توکن LINK یا حدود 45 درصد از کل عرضه تا پایان سپتامبر 2021 است. قیمت Chainlink در ICO ۰.۱۱ دلار بود و در مجموع 350 میلیون توکن LINK فروخته شد. 

 قیمت Chainlink در بازه زمانی حدوداً اواسط 2019 تا اواسط سال 2020، روند صعودی عظیمی را تجربه کرد. گاوهای Chainlink در محاوره‌ای به عنوان «LINK Marines» شناخته می‌شدند که تبدیل به یک الگوی رفتاری معروف در جامعه رمزارز شدند. قیمت Chainlink در 9 مه 2021 به بالاترین حد خود یعنی 52.88 دلار رسید، به دلیل رشد کلی بازار و همچنین تحولات در اکوسیستم Chainlink. 

 بر اساس مستندات ICO، ۳۵ درصد از کل عرضه توکن به سمت اپراتورهای گره و ایجاد انگیزه در اکوسیستم خواهد رفت. 35 درصد دیگر از توکن های پیوند در طول رویدادهای فروش عمومی توزیع شدند. در نهایت، 30٪ باقیمانده از کل عرضه توکن به شرکت برای توسعه مداوم اکوسیستم و شبکه Chainlink هدایت شد. 

 شبکه Chainlink چگونه ایمن است؟ 

 به عنوان یک توکن ERC-20 مبتنی بر اتریوم، Chainlink با مکانیسم اجماع اثبات سهام (PoS) ایمن شده است. برخلاف اجماع اثبات کار (PoW) که توسط Bitocin استفاده می‌شود، PoS به مقدار توکن های موجود برای اعتبارسنجی گره ها متکی است. 

 پروتکل های PoS با این ایده ایجاد شدند که با مصرف انرژی زیاد مورد نیاز سیستم های PoW مبارزه کنند. مدل های PoS به طور فزاینده ای محبوب می‌شوند زیرا به انرژی الکتریکی کمتری نیاز دارند و به راحتی مقیاس پذیر هستند. 


Trending Coins

پشتیبانی و تیکت ثبت سفارش فروش ارز دیجیتال ارسال مدارک مالی و حسابداری