قیمت لحظه ای اینترنت کامپیوتر

Loading...
Internet Computer
Internet Computer
 (ICP)
Rank # {{ details.market_data.market_cap_rank }}
$ {{ reformat(rate) }}

{{ getPrice }} تومان

محاسبه با نرخ تتر: 58,700 تومان
عرضه کل {{ reformat(details.market_data.total_supply) }} ICP
سکه در گردش {{ reformat(details.market_data.circulating_supply) }} ICP

یک روز یک هفته یک ماه دو ماه شش ماه یک سال
{{ details.market_data.price_change_percentage_24h }} {{ details.market_data.price_change_percentage_7d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_30d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_60d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_200d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_1y }}

نمودار تحلیلی


نمودار تکنیکال


Internet Computer (ICP) چیست؟ 

Internet Computer (ICP) یک بلاکچین غیرمتمرکز است که به طور رسمی در ماه مه 2021 توسط بنیاد DFINITY با هدف توسعه قراردادهای هوشمند راه اندازی شد. از جمله مزایای این پروژه میتوان به داشتن یک تیم ماهر از علاقمندان به ارز های دیجیتال اشاره کرد که به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد dApps ایجاد کنند. علاوه بر این، ICP از مقیاس پذیری تقریباً بی پایان و سطح بالایی از امنیت پشتیبانی می‌کند. 

 ماموریت Internet Computer تبدیل اینترنت عمومی به یک پلتفرم محاسباتی در سطح جهانی است. توسعه دهندگان Internet Computer را به عنوان یک شبکه انقلابی معرفی می‌کنند، به دلیل این واقعیت که بلاکچین به طور عمومی در دسترس است و به عملکردهای چشمگیری مجهز شده است. 

 با کمک Internet Computer، توسعه دهندگان می‌توانند DApps ایجاد کرده و کد آن را روی اینترنت نصب کنند. علاوه بر این، با ICP، تراکنش ها را میتوان در کمتر از یک ثانیه و با هزینه کم انجام داد. به گفته سازندگان، این پروژه به کاربران امکان می‌دهد از خدمات متمرکز و خدمات ابری تجاری خودداری کنند. 

 ویژگی منحصر به فرد ICP استفاده از فناوری غیرمتمرکز در اینترنت است. این پروژه به دنبال بازگرداندن قدرت به توسعه دهندگان و کاربران عادی اینترنت است و از کسانی که میزبان شبکه هستند، بهره می‌برد. هدف Internet Computer گسترش اینترنت عمومی با معرفی فناوری Chain Key، مجموعه ای از پروتکل های دیجیتال است که از چندین مؤلفه تشکیل شده است: رله آستانه (یک مدل اجماع)، تولید کلید توزیع شده غیر تعاملی یا NI-DKG، سیستم عصبی شبکه یا NNS (سیستم حاکمیت بر روی زنجیره) و هویت غیرمتمرکز با نام هویت اینترنتی. 

 فناوری Chain Key یک پیشرفت علمی است که Internet Computer را تقویت می‌کند، و امکان افزودن گره های جدید، تشکیل زیرشبکه ها و پیاده سازی مقیاس بندی را فراهم می‌کند. جایگزینی گره های معیوب؛ بازیابی زیرشبکه ها؛ به‌روزرسانی پروتکل Internet Computer و رفع اشکالات. 

 بنابراین، فناوری Chain Key  موتور محرک اکوسیستم است که زیربنای Internet Computer است و شبکه را هدایت می‌کند. 

 این شبکه چگونه کار می‌کند: این فناوری به Internet Computer اجازه می‌دهد تا تراکنش ها را در 1-2 ثانیه انجام دهد و مقیاس پذیری شبکه را با افزودن گره ها و تولید زیرشبکه ها افزایش دهد. 

 یکی از مزایای اصلی فناوری این است که فرآیند تراکنش را به لطف یک کلید عمومی ساده می‌کند. بلاکچین با یک روش مقیاس پذیر برای تأیید تراکنش ها ارائه شده است. 

 ویژگی دیگر این است که تیم Internet Computer قصد دارد تمام کد منبع را در سال 2022 برای عموم منتشر کند که مطمئنا به رشد محبوبیت ICP کمک خواهد داد. 

 از جمله دلایلی که در ابتدا Internet Computer محبوب شد: 

 پتانسیل عظیم این پروژه: که به نقل از دومینیک ویلیامز - بنیانگذار بنیاد DFINITY تقویت شد. او بلافاصله توجه جامعه را به سرعت بالای تراکنش و توانایی مقیاس سازی سریع و کاهش هزینه های محاسباتی جلب کرد. 

 ICP توسط صنعت ارز دیجیتال پشتیبانی می‌شود و سرمایه گذاران معتبری از جمله Andreessen Horowitz، Aspect Ventures، Electric Capital، CoinFund، Fenbushi Capital، LedgerPrime، Multicoin Capital، SNZ، Scalar Capital، ZeroEx، Intl.، a16z Crypto و Polychain Capital دارد. 

 لیست ویژگی های منحصر به فرد Internet Computer که این پروژه را از رقبا متمایز می‌کند: 

با Internet Computer، مطلقا هر کسی می تواند نرم افزار ایجاد کند و آن را در اینترنت اجرا کند. هر کاربری می‌تواند با فناوری بلاکچین آشنا شود، هر توسعه دهنده ای می‌تواند یک برنامه DeFi ایجاد کند. 

 تمام فرآیندهای کاری در یک شبکه غیرمتمرکز انجام می‌شود، در حالی که بسیاری از بلاکچین ها روی فضای ذخیره سازی ابری اجرا می‌شوند. 

 ارز دیجیتال ICP با سرعت وب کار می‌کند. 

 Internet Computer سریع ترین و تنها بلاکچین همه منظوره و مقیاس پذیر است، که توسط بنیاد DFINITY در ماه می ۲۰۲۱ راه اندازی شد و هدف آن تبدیل شدن به یک «کامپیوتر جهانی» میزبان Web3 DApps، DeFi، بازی ها، NFT ها، رسانه های اجتماعی و متاورس است. این کامپیوتر جهانی قرار است توسط میلیاردها کاربر استفاده شود. همچنین سومین نوآوری بزرگ بلاکچین را در کنار بیت‌کوین و اتریوم نشان می‌دهد. بلاکچینی که از 250000 کوئری در ثانیه پشتیبانی می‌کند، هر تراکنش در 1 ثانیه اجرا می‌شود. زیرساخت فیزیکی مستقل که با استفاده از فناوری نوآورانه ای به نام Chain Key، قادر به مقیاس شدن به میلیون ها گره است. مفهوم «کامپیوتر جهانی» که نمیتوان آن را خاموش کرد، از اکوسیستم اتریوم سرچشمه می‌گیرد، جایی که دومینیک ویلیامز، کارشناس اولیه اتریوم، که اکنون بنیانگذار و دانشمند ارشد DFINITY است، بیش از 200 رمزنگار مشهور جهان، مهندسان سیستم های توزیع شده و متخصصان برنامه نویسی را گرد هم آورده است. گوگل، آمازون، فیسبوک، مایکروسافت، آی‌بی‌ام، اینتل، اوراکل، اوبر، سامسونگ و اپل برای مقابله با چالش عظیم فناوری ساخت یک «کامپیوتر اینترنتی» قدرتمند برای پشتیبانی از Web3 DApps گرد هم آمدند.  

این پروژه در اکتبر 2016 توسط دومینیک ویلیامز تأسیس شد و کمک های مالی قابل توجهی را از اعضای اولیه جامعه اتریوم به خود جلب کرد. بعداً، DFINITY در مجموع ۱۲۱ میلیون دلار از مشارکت کنندگانی مانند Andreessen Horowitz، Polychain Capital، SV Angel، Aspect Ventures، Electric Capital، ZeroEx، Scalar Capital و Multicoin Capital جمع‌آوری کرد. در سال 2018، بیش از 50000 شرکت کننده ثبت نام شده، توکن های ابزار ICP را در یک ایردراپ دریافت کردند. در 18 دسامبر 2020، DFINITY شبکه اصلی آلفا Internet Computer را راه اندازی کرد. در گام نهایی به سوی تمرکززدایی، در 10 می 2021، DFINITY، Internet Computer را در حوزه عمومی راه اندازی کرد. Internet Computer اکنون به عنوان یک "کامپیوتر جهانی" غیرمتمرکز عمل می‌کند - که با انتشار تمام کد منبع Internet Computer در حوزه عمومی مشخص شده است، و توکن ICP به صدها هزار عضو جامعه اجازه می‌دهد تا بر این سیستم نظارت کنند. 

 بنیانگذار Internet Computer کیست؟ 

 دومینیک ویلیامز Dominic Williams موسس و دانشمند ارشد DFINITY است. او یک نظریه پرداز رمزارز، مسئول اختراعات Threshold Relay، Probabilistic Slot Consensus، و دیگر تکنیک های جدید رمزنگاری، کارآفرین و عضو اولیه انجمن فنی بیت‌کوین و اتریوم است. پیش از این، او رئیس و مدیر ارشد فناوری String Labs، یک انکوباتور برای پروژه های رمزنگاری، پیشگام اولیه DeFi در Mirror Labs، بنیانگذار و مدیر عامل Fight My Monster، یک بازی MMO برای کودکان بود که میلیون ها کاربر را به خود جذب کرد. او همچنین چندین استارت آپ مانند System7، Airdocs و Smartdrivez را تأسیس کرد. او فارغ التحصیل در رشته علوم کامپیوتر از کالج کینگ لندن نیز می‌باشد. 

 بنیاد DFINITY چیست؟ 

 Internet Computer توسط بنیاد DFINITY، یک سازمان تحقیقات علمی غیرانتفاعی مستقر در زوریخ، سوئیس، متشکل از برترین رمزنگاران جهان و سیستم های توزیع شده و متخصصان برنامه نویسی، با نزدیک به 100000 مقاله دانشگاهی و 200 حق ثبت اختراع در مجموع راه اندازی شد. کارشناسان برجسته DFINITY عبارتند از: 

Jan Camenisch، دکترا (CTO) - محقق مشهور جهان در زمینه حفظ حریم خصوصی، به مدت 19 سال بخش رمزنگاری / تحقیقات IBM را رهبری کرد. 

 Andreas Rossberg، دکترا - یکی از بنیانگذاران WebAssembly و سرپرست تیم Google Chrome V8 

 Ben Lynn، دکترا - رمزنگار و مهندس گوگل. 

 Jens Groth، دکترا (مدیر تحقیقات) - رمزنگار مشهور، که به دلیل پیشگام بودن اثبات دانش صفر غیرتعاملی شناخته شده است. 

 Timo Hanke، دکترا (محقق اصلی) - خالق AsicBoost، یکی از کارکنان اصلی بهینه سازی الگوریتمی اثبات شده برای استخراج بیت‌کوین بود. 

 Paul Liu، دکترا - کامپایلر Haskell اینتل را معماری کرد و دکترای خود را زیر نظر پل هوداک، طراح کلیدی Haskell دریافت کرد. 

Johan Georg Granström، دکترا (مدیر مهندسی) - مهندس نرم افزار سابق Sr در Google، مسئول مقیاس پذیری زیرساخت سیستم YouTube 

 پس از راه اندازی عمومی در 10 می 2021، بنیاد DFINITY اکنون یکی از سازمان هایی خواهد بود که متعهد به بهبود و حفظ شبکه Internet Computer است. 

 چه چیزی ICP را منحصر به فرد می‌کند؟ 

 نوآوری اصلی Internet Computer، فناوری رمزنگاری Chain Key است که شامل پیشرفت های علمی متعدد و پیشرفت های بی شماری در مهندسی رمزارز می‌شود، مانند: 

 شبکه عصبی سیستم (NNS)  DAO: بزرگترین DAO بدون مجوز جهان توسط TVL (10.3 میلیارد دلار)، تا 5 ژانویه 2022، و شرکت کنندگان (536962 کیف پول) است. NNS DAO یک سیستم الگوریتمی باز، بدون مجوز و غیرمتمرکز است که بر Internet Computer حاکم است، به طور خودکار پروتکل را بر اساس پیشنهادات پذیرفته شده توسط جامعه ارتقا می‌دهد و به طور مداوم گره های جدیدی را اضافه می‌کند که به شبکه بلاکچین اجازه می‌دهد تا بی نهایت مقیاس شود. 

 هزینه های کم ذخیره سازی داده در زنجیره: ذخیره سازی غیرمتمرکز داده در رایانه اینترنتی 0.46 دلار به ازای هر 1 گیگابایت در ماه یا 5 دلار به ازای هر 1 گیگابایت در سال هزینه دارد. برای مقایسه، از 17 ژانویه 2022، 310 میلیون دلار (اتریوم) و 800 هزار دلار (سولانا) برای ذخیره 1 گیگابایت در سال در بلاکچین های قدیمی هزینه دارد. در نتیجه، بلاکچین های قدیمی برای ذخیره سازی داده ها به ارائه دهندگان ابری مانند AWS، Google Cloud، Microsoft Azure، Alibaba Cloud و غیره متکی هستند. هزینه کم ذخیره سازی غیرمتمرکز داده از طریق Internet Computer به کارآفرینان و توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا Web3 DApps را به طور کامل روی زنجیره اجرا کنند. 

 تجربه کاربر پسند Web3: Internet Computer تنها بلاکچین عمومی است که قراردادهای هوشمندی را اجرا می‌کند و مستقیماً تماس های HTTP را به کاربران ارائه می‌دهد، به این معنی که Web3 DApps در رایانه اینترنتی همان تجربه کاربر پسند با کیفیت بالا را دارند که برنامه های Web2 بازار امروزی را دارند. مهمتر از همه، Web3 DApps در Internet Computer بر روی زیرساخت مستقل و مقاوم در برابر سانسور اجرا می‌شود. در حال حاضر، بزرگ ترین DeFi و DEX های امروزی مانند Uniswap، SushiSwap، Aave، Curve، Compound، و غیره به سرویس های ابری متمرکز مانند AWS، Cloudflare و Netlify برای قسمت Front-Side (بخشی از وب‌سایت که کاربران را می‌پذیرد)، وابسته هستند. برای اولین بار، کارآفرینان و توسعه دهندگان می‌توانند برنامه های DeFi و Web3 مقاوم در برابر سانسور بسازند که با استفاده از Internet Computer از انتها به انتها غیرمتمرکز هستند. 

مدل گاز معکوس: چرخه های محاسباتی (با نام مستعار گاز) برای اجرای تراکنش ها موردنیاز هستند. برخلاف بلاکچین های قدیمی، Internet Computer دارای یک مدل گاز معکوس است که در آن توسعه دهندگان برای اجرای Web3 DApps، DeFi، بازی ها، NFT ها، رسانه های اجتماعی و پروژه های متاورس هزینه می‌کنند. همانند Web2، Internet Computer با اجازه دادن به کاربران برای تعامل با Web3 DApps بدون نیاز به توکن یا کیف پول توکن، موانع را برای پذیرش در بازارها کاهش می‌دهد. هزینه های موردنیاز برای برش NFT، پردازش تراکنش های DeFi، بازی کردن و مشارکت در آنها را کاهش می‌دهد. 

 ناشناس بودن: کاربران Web3 DApps، DeFi، بازی ها، NFT ها، رسانه اجتماعی و متاورس از Internet Identity استفاده می‌کنند، تنها سیستم احراز هویت بلاکچین ناشناس که از حسگر اثر انگشت (TouchID) و FaceID استفاده می‌کند. در راه اندازی Genesis،  DFINITY مشخصات گره ها را عمومی کرد، که به ارائه دهندگان اجازه می‌دهد تا به طور مستقل ماشین های گره را تهیه کرده یا بسازند. 

 100% زیرساخت مستقل: مشابه شبکه بیت‌کوین، Internet Computer تنها زیرساخت 100% مستقل در میان بلاکچین ها است – با صفر گره ابری. در حال حاضر، 70 درصد از گره های اتریوم و بیش از 50 درصد از گره های Solana توسط ارائه دهندگان ابری مانند AWS، Google Cloud، Microsoft Azure، Alibaba Cloud و غیره میزبانی می‌شوند که به غول های فناوری اجازه می‌دهد تا عملکرد شبکه های بلاکچین را تعطیل کرده یا کاهش دهند. از 17 ژانویه 2022، 413 گره Internet Computer مستقل و مقاوم در برابر سانسور وجود دارد که توسط ارائه دهندگان گره در سراسر جهان اداره می‌شوند و Internet Computer را از بسته شدن مصون نگه می‌دارد. 

 مقیاس پذیری بی نهایت: پارتیشن بندی Internet Computer به بلاکچین های زیرشبکه اجازه می‌دهد تا بی نهایت مقیاس شوند. هر زیرشبکه (معروف به مینی بلاکچین)، متشکل از 13 تا 37 گره برای اطمینان از خطای بیزانسی، در بلاکچین بزرگتر Internet Computer وجود دارد. افزایش مداوم تعداد زیرشبکه ها همچنین باعث افزایش توان عملیاتی شبکه یا نرخ بلوک کلی می‌شود. از 14 ژانویه 2021، Internet Computer از 32 بلوک در ثانیه پشتیبانی می‌کند. 

 سرعت بسیار بالا: بلاکچین کامپیوتر اینترنتی برای پردازش مداوم حجم عظیمی از به‌روزرسانی ها و تراکنش ها، آنهم اجرای بدون خطا طراحی شده است. اخیرا، مدیر عامل Real Vision، رائول پال، اظهار داشت: "Internet Computer بسیار سریع است". ICP قادر است تا 250000 پرس‌وجو در ثانیه را پردازش کند که با میانگین نهایی 1 ثانیه (نوشتن) برای برنامه های Web3 اجرا می‌شود. 

 چه کسی گره ها را در شبکه Internet Computer اجرا می‌کند؟ 

 در 10 می 2021، Internet Computer توسط 48 مرکز داده مستقل - واقع در آمریکای شمالی، اروپا و آسیا - با 1300 گره پشتیبانی می‌شود. شبکه به رشد تصاعدی ادامه خواهد داد تا از نسل بعدی مگا DApp ها پشتیبانی کند، با 123 مرکز داده که 4300 گره را تا پایان سال برنامه ریزی کرده اند، و در نهایت هزاران مرکز داده را برای پشتیبانی راه اندازی کنند. نکته مهم این است که هر کسی می‌تواند یک ارائه دهنده گره شود، افراد علاقمند برای ایجاد یک مرکز داده (DCID) سیستم عصبی شبکه (NNS) درخواست دهند، گره های تخصصی را تهیه کنند، پروتکل ICP را نصب کنند و به شبکه Internet Computer متصل شوند. 

سرعت شبکه Internet Computer چقدر است؟ 

Chain Key به Internet Computer اجازه می‌دهد تا با سرعت وب کار کند که آن را به سریع ترین بلاکچین عمومی جهان با 250000 خوانش در ثانیه، 11500 تراکنش در ثانیه تبدیل می‌کند. 

 توکن ICP چه کاری انجام می‌دهد؟ 

 ICP نماد ابزار Internet Computer است و در توابع زیر استفاده می‌شود: 

 حاکمیت: دارندگان توکن ICP ممکن است ICP را در DAO به اشتراک بگذارند تا «نورون ها» را برای رأی دادن در مورد پیشنهادهای حاکمیتی و کسب جوایز ایجاد کنند. 

 گاز: توکن های ICP را می‌توان سوزاند و به چرخه هایی (معروف به گاز) تبدیل کرد، که توسط توسعه دهندگان برای پرداخت هزینه های محاسباتی و ذخیره سازی برنامه های غیرمتمرکز، استفاده می‌شوند. 

 چرخه ها چه می‌کنند؟ 

 چرخه محاسبه دارای یک مقدار ثابت در دراز مدت هستند که با ICP در تضاد است. مقدار آن به طور طبیعی در طول زمان تغییر می‌کند. علاوه بر این، Cycles به SDR، که یک واحد ارزی تعریف شده توسط صندوق بین‌المللی پول است، متصل می‌شود و 1 SDR ارزش ICP را می‌توان دقیقاً به یک میلیارد چرخه برای محاسبه توان تبدیل کرد. 

 نورون ها چه می‌کنند؟ 

 یک نورون تعادلی از توکن های ابزار ICP را قفل می‌کند و مالک خود را قادر می‌سازد تا در حاکمیت شبکه شرکت کند، که از طریق آن می‌توانند حق رای کسب کنند. 

 خریداران توکن های ICP چه کسانی هستند؟ 

 دارندگان توکن که می‌خواهند در حاکمیت شبکه شرکت کنند و حق رای کسب کنند 

 توسعه دهندگانی که برای پرداخت هزینه محاسبات نیاز به تبدیل توکن های ICP به چرخه دارند 

 عرضه توکن ICP 

 در Genesis،  469213710توکن ICP وجود خواهد داشت. عرضه در گردش به پویایی بازار بستگی دارد. به طور تقریبی در Genesis ۲۶٪ است. Genesis Initial State Token Allocations 

 •  مشارکت کنندگان اولیه: 9.50٪ 
 •  اهدایی: 24.72٪ 
 •  استراتژیک: 7.00% 
 •  پیش فروش: 4.96% 
 •  مشارکت های استراتژیک: 3.79٪ 
 •  ایردراپ اجتماعی: 0.80٪ 
 •  کمک های مالی اولیه و توسعه دهنده: 0.48٪ 
 •  اپراتورهای گره: 0.22% 
 •  انجمن های Internet Computer: 4.26٪ 
 •  اعضای تیم: 18.00% 
 •  مشاوران و سایر دارندگان توکن شخص ثالث: 2.40٪ 
 •  پایه DFINITY: ٪ 23.86 

 سیستم رای گیری Internet Computer چگونه کار می‌کند؟ 

 NNS با دریافت پیشنهادها و تصمیم گیری برای پذیرش یا رد آنها بر اساس فعالیت های رای گیری توسط نورون ها کار می‌کند. نورون ها نیز توسط شرکت کنندگان برای ارائه پیشنهادات جدید استفاده می‌شوند. پس از ارسال، پروپوزال ها یا پذیرفته می‌شوند یا رد می‌شوند، که بسته به نحوه رأی گیری کلیت نورون ها، تقریباً بلافاصله یا پس از مدتی تأخیر ممکن است اتفاق بیفتد. 


Trending Coins

پشتیبانی و تیکت ثبت سفارش فروش ارز دیجیتال ارسال مدارک مالی و حسابداری