قیمت لحظه ای فانتوم

Loading...
Fantom
Fantom
 (FTM)
Rank # {{ details.market_data.market_cap_rank }}
$ {{ reformat(rate) }}

{{ getPrice }} تومان

محاسبه با نرخ تتر: 58,650 تومان
عرضه کل {{ reformat(details.market_data.total_supply) }} FTM
سکه در گردش {{ reformat(details.market_data.circulating_supply) }} FTM

یک روز یک هفته یک ماه دو ماه شش ماه یک سال
{{ details.market_data.price_change_percentage_24h }} {{ details.market_data.price_change_percentage_7d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_30d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_60d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_200d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_1y }}

نمودار تحلیلی


نمودار تکنیکال


Fantom (FTM) چیست؟ 

Fantom یک پلتفرم قرارداد هوشمند گراف غیر چرخه ای جهت دار (DAG) است که با استفاده از الگوریتم اجماع سفارشی خود، خدمات مالی غیرمتمرکز (DeFi) را به توسعه دهندگان ارائه می دهد. 

Fantom همراه با توکن FTM داخلی خود، قصد دارد مشکلات مربوط به پلتفرم های قرارداد هوشمند، به ویژه سرعت تراکنش را که توسعه دهندگان می گویند آن را به کمتر از دو ثانیه کاهش داده اند، حل کند. 

بنیاد Fantom، که بر عرضه محصولات Fantom نظارت دارد، در ابتدا در سال 2018 با راه اندازی OPERA، شبکه اصلی Fantom، در دسامبر 2019 ایجاد شد. 

Fantom یک پلتفرم قرارداد هوشمند غیرمتمرکز منبع باز برای DApps و دارایی های دیجیتال است که به عنوان جایگزینی برای اتریوم ایجاد شده است. هدف Fantom غلبه بر محدودیت های بلاکچین های نسل قبلی و ایجاد تعادل در سه مولفه: مقیاس پذیری، امنیت و غیرمتمرکز سازی است. این پروژه مجموعه ای از ابزارها را برای ساده سازی فرآیند یکپارچه سازی DApp‌ های موجود، و همچنین یک سیستم پاداش استیکینگ دقیق و ابزارهای داخلی DeFi ارائه می دهد. 

Fantom یک بلاکچین لایه 1 است که از مکانیزم اجماع ساخته شده و لایه اجماع مستقل Lachesis برای تسهیل DeFi و خدمات مرتبط بر اساس قراردادهای هوشمند استفاده می کند. Lachesis امنیت لایه های دیگر را نیز فراهم می کند، از جمله Opera، که زنجیره قراردادهای هوشمند سازگار با EVM Fantom است. ماموریت طولانی مدت این پروژه "اعطای سازگاری بین تمام نهادهای معاملاتی در سراسر جهان" است. 

یکی از نقاط قوت Fantom عملکرد و پردازش کارآمد تراکنش است، یعنی هزاران تراکنش در ثانیه، که در آن تراکنش ها در 1-2 ثانیه تسویه می شوند و هزینه آن کسری از یک سنت برای هر تراکنش است. در نتیجه، Fantom مقیاس پذیری بالاتر اما با هزینه کمتر را ارائه می دهد. 

این اکوسیستم مبتنی بر دو فناوری اصلی است: پروتکل Lachesis و Opera. 

پروتکل Lachesis لایه اجماع هسته ای است که شبکه Fantom را با ارائه سرعت و امنیت تراکنش ایمن می کند. 

Lachesis یک موتور اجماع aBFT است که از الگوریتم گراف غیر چرخه ای جهت دار (DAG) استفاده می کند. چگونه کار می کند: داده های شبکه را می توان در زمان های مختلف پردازش کرد و این شبکه، شرکت کنندگان را فیلتر می کند و تنها به یک سوم بدون اینکه فرآیندهای شبکه به خطر بیفتد اجازه می دهد، که به دلیل رفتار اشتباه یا مخرب این تعداد مشخص می شود. 

مکانیسم اجماع اثبات سهام (PoS) Fantom's Asynchronous Fault Tolerant (aBFT) کارایی کل شبکه را حفظ می کند، طراحی آن امنیت را با حداکثر سرعت فراهم می کند. توسعه دهندگان Fantom تاکید می کنند که مکانیسم PoS یک پدیده بدون رهبر است - هیچ رهبر بلوک و شرکت کننده ای وجود ندارد و هر کسی می تواند در یک لحظه مناسب به شبکه گره ها بپیوندد (یا آن را ترک کند). 

ویژگی های کلیدی Lachesis عبارتند از: غیر همزمانی، بدون رهبر بودن، مقاوم در برابر خطای بیزانس، و نهایی سازی تقریباً آنی. 

در مورد Opera، این یک لایه توسعه اپلیکیشن یا پلتفرم گسترش شبکه اصلی Fantom، هاستینگ بدون مجوز و منبع باز DApps است. به لطف ادغام EVM و پشتیبانی از زبان برنامه نویسی Solidity، Fantom دارای مجموعه کاملی از قابلیت های قرارداد هوشمند است که به کاربران اجازه می دهد به طور یکپارچه با پلتفرم های اتریوم تعامل داشته باشند و در عین حال مزیت کارایی تراکنش های Fantom را حفظ کنند. 

بنیاد Fantom به این نتیجه رسید که حذف رهبران بلوک امنیت شبکه را بهبود می بخشد، بنابراین Opera از یک مدل PoS و اعتبار سنجی بدون رهبر استفاده می کند (اعتبار سنج ها تعیین نمی کنند کدام بلوک معتبر است). 

Fantom علاوه بر اینکه یک پلتفرم پرداخت سریع، ایمن و ارزان است که امکان پرداخت سریع و مطمئن را با کمترین هزینه فراهم می کند، همچنین دارای حاکمیت درون زنجیره ای است که در آن کاربران با توکن های FTM رأی می دهند (یک توکن برابر با یک رأی). از ویژگی ها: کاربران حق دارند میزان موافقت / مخالفت را در مقیاس 0 تا 4 بیان کنند. 

FTM توکن PoS داخلی نیتیو Fantom است که این اکوسیستم را تقویت می کند و برای پرداخت ها، هزینه های شبکه، استیکینگ و حاکمیت به کار برده می شود. FTM پایه و اساس تراکنش ها را تشکیل می دهد و امکان جمع آوری کارمزد و فعالیت های استیکینگ را به همراه پاداش های کاربر را فراهم می کند. 

 

بنیانگذاران Fantom چه کسانی هستند؟ 

بنیاد Fantom توسط دانشمند کره جنوبی دکتر Ahn Byung Ik تاسیس شد. در حال حاضر، مدیر عامل این پلتفرم Michael Kong است. 

تیم پشتیبان Fantom تجربه گسترده ای در درجه اول در زمینه توسعه بلاکچین تمام پشته دارد و هدف آن ایجاد یک پلتفرم قرارداد هوشمندی است که به مقیاس پذیری، غیرمتمرکز سازی و امنیت امتیاز ویژه ای می دهد. 

طبق وب سایت رسمی آن، تیم Fantom نیز متشکل از مهندسان متخصص، دانشمندان، محققان، طراحان و کارآفرینان است. کارکنان آن در سرتاسر جهان مستقر هستند و از یک پلتفرم توزیع شده نیز همین انتظار می رود. 

 

چه چیزی Fantom را منحصر به فرد می کند؟ 

Fantom تلاش می‌کند از یک مکانیسم جدید اجماع ساخته شده برای تسهیل DeFi و خدمات مرتبط بر اساس قراردادهای هوشمند استفاده کند. 

مکانیسم Lachesis، ظرفیت بسیار بالاتر و نهایی سازی تراکنش دو ثانیه ای را به همراه بهبود امنیت نسبت به پلتفرم های مبتنی بر الگوریتم اثبات سهام (PoS) نوید می دهد. 

مانند اتریوم، این پروژه برای توسعه دهندگانی که به دنبال راه حل‌های غیرمتمرکز هستند، جذاب است. با توجه به گزارش رسمی آن، مأموریت آن "اعطای سازگاری بین تمام نهادهای معاملاتی در سراسر جهان" است. 

توکن PoS داخلی آن، یعنی FTM، پایه و اساس تراکنش ها را تشکیل می دهد و امکان جمع آوری کارمزد و فعالیت های استیکینگ را به همراه پاداش‌ کاربر فراهم می کند. 

از طریق فروش توکن در سال 2018، Fantom تقریباً 40 میلیون دلار برای توسعه بودجه جمع آوری کرد. 

 

چند کوین Fantom (FTM) در گردش وجود دارد؟ 

FTM یک توکن اثبات سهام (PoS) است که در واقع به چندین شکل وجود دارد. 

سازگاری این پلتفرم با اتریوم به این معنی است که کاربران می توانند FTM استاندارد ERC-20 را خریداری کنند که پس از دریافت در کیف پول خود به طور خودکار به FTM نیتیو تبدیل می شود. نسخه دیگری از FTM با استفاده از استاندارد BEP2 در زنجیره بایننس موجود است. فقط FTM نیتیو را می توان در شبکه اصلی Fantom OPERA استفاده کرد. 

مجموع عرضه FTM  3.175 میلیارد توکن است که 2،134،638،448 FTM در حال حاضر در گردش است. بقیه طبق برنامه زمانی تا سال 2023 منتشر خواهند شد. 

استیکینگ بخش مهمی از توکنومیکس (اقتصاد توکنی) را تشکیل می دهد، به طوری که بخشی از عرضه به طور خاص برای پاداش استیکینگ به کاربرانی که FTM دارند، رزرو شده است. 

 

شبکه Fantom چگونه امنیت خود را حفظ می کند؟ 

Fantom از انواع مدل های سفارشی الگوریتم اثبات سهام برای ارائه خدمات و ایمن سازی شبکه خود استفاده می کند. که به عنوان Lachesis شناخته می شود، نمونه ای از مکانیزم اجماع به اصطلاح غیرهمزمان مقاوم در برابر خطای بیزانسی (aBFT) است. 

با حذف رهبری در میان شرکت کنندگان شبکه، Fantom از خطر حمله کم هزینه جلوگیری می کند، در حالی که استیکینگ انگیزه های کاربر بیشتری را برای عملیات ایمن با استفاده از دارایی های توکن FTM اضافه می کند. 


Trending Coins

پشتیبانی و تیکت ثبت سفارش فروش ارز دیجیتال ارسال مدارک مالی و حسابداری