قیمت لحظه ای فایل کوین

Loading...
Filecoin
Filecoin
 (FIL)
Rank # {{ details.market_data.market_cap_rank }}
$ {{ reformat(rate) }}

{{ getPrice }} تومان

محاسبه با نرخ تتر: 66,500 تومان
عرضه کل {{ reformat(details.market_data.total_supply) }} FIL
سکه در گردش {{ reformat(details.market_data.circulating_supply) }} FIL

یک روز یک هفته یک ماه دو ماه شش ماه یک سال
{{ details.market_data.price_change_percentage_24h }} {{ details.market_data.price_change_percentage_7d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_30d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_60d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_200d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_1y }}

نمودار تحلیلی


نمودار تکنیکال


Filecoin (FIL) چیست؟ 

Filecoin یک سیستم ذخیره سازی غیرمتمرکز است که هدف آن "ذخیره مهم ترین اطلاعات بشریت" است. این پروژه 205 میلیون دلار در یک عرضه اولیه سکه (ICO) در سال 2017 جمع آوری کرد. آنها تاریخ راه اندازی را برای اواسط سال 2019 برنامه ریزی کرد. با این حال، تاریخ راه اندازی شبکه اصلی Filecoin به تعویق افتاد و در اواسط اکتبر 2020 رخ داد. 

 این پروژه برای اولین بار در سال 2014 به عنوان یک لایه برای سیستم فایل (IPFS)، یک شبکه ذخیره سازی همتا به همتا توصیف شد. Filecoin یک پروتکل باز است و توسط یک بلاکچین پشتیبانی می‌شود که تعهدات انجام شده توسط شرکت کنندگان شبکه را با تراکنش های انجام شده با استفاده از FIL، ارز اصلی بلاکچین، ثبت می‌کند. بلاکچین بر اساس اثبات تکرار و اثبات فضازمان عمل می‌کند.  

 بنیانگذاران Filecoin چه کسانی هستند؟ 

 Filecoin توسط Juan Benet، که سیستم فایل بین سیاره ای را ایجاد کرده، تأسیس شد. Benet دانشمند کامپیوتر آمریکایی است که در دانشگاه استنفورد تحصیل کرده است. پس از تأسیس Protocol Lab در می 2014، او در تابستان 2014 در Y Combinator با هدف پشتیبانی از IPFS و Filecoin و همچنین پروژه های دیگر حضور یافت. 

 چه چیزی Filecoin را منحصر به فرد می‌کند؟ 

 هدف Filecoin ذخیره سازی داده ها به صورت غیرمتمرکز است. برخلاف شرکت های ذخیره سازی ابری مانند Amazon Web Services یا Cloudflare که مستعد مشکلات تمرکز هستند، Filecoin از ماهیت غیرمتمرکز خود برای محافظت از یکپارچگی مکان داده ها استفاده می‌کند و آن را به راحتی قابل بازیابی می‌کند. 

 سیستم های ذخیره سازی غیرمتمرکز مانند Filecoin به افراد این امکان را می‌دهند که حافظ داده های خود باشند و همچنین وب را برای مردم در سراسر جهان در دسترس تر می‌سازد. از آنجایی که شرکت در شبکه Filecoin از طریق استخراج و ذخیره سازی بلاک بیشتر مرتبط است، Filecoin شرکت کنندگان را تشویق می‌کند تا صادقانه عمل کنند و تا حد امکان داده ها را ذخیره کنند. 

چند سکه Filecoin (FIL) در گردش است؟ 

 Protocol Labs، Tocenomics یا مدل اقتصادی Filecoin را به عنوان «بازاری برای داده» توصیف می‌کند که در آن کاربران می‌توانند فضای ذخیره سازی خود را به سایر کاربرانی که به دنبال اجاره فضا هستند بفروشند. پنج ذینفع قادر به تجارت توکن خواهند بود: توسعه دهندگان، مشتریان، استخراج کنندگان، دارندگان توکن و شرکای اکوسیستم. طبق گفته Protocol Labs، سه بازار Filecoin نیز وجود خواهد داشت: ذخیره سازی فایل، بازیابی فایل و تجارت توکن. 

 در پاییز 2020، 400 ماینر در مرحله آزمایشی شرکت کردند که ظرفیت داده شبکه Filecoin را بیش از 325 pebibyte افزایش داد. تقریباً 3.5 میلیون توکن FIL برای شرکت کنندگان Space Race"" منتشر خواهد شد. 

 شبکه Filecoin چگونه ایمن است؟ 

 Filecoin از طریق اثبات تکرار و اثبات فضازمان ایمن می‌شود. در شبکه Filecoin، گره هایی که به عنوان ماینرهای بازیابی نیز شناخته می‌شوند، در رقابت هستند تا به مشتریان با سرعت هر چه بیشتر داده ها را ارائه دهند. سپس با هزینه های FIL پاداش دریافت می‌کنند، که شبکه‌ای از گره ها را تشویق می‌کند تا فایل ها را تکثیر و حفظ کنند. 

 گره های ماینر ذخیره سازی دائماً برای قراردادهایی با هم رقابت می‌کنند تا فضای ذخیره سازی را برای مشتریان در مدت زمان مشخصی فراهم کنند. هنگامی که یک استخراج کننده ذخیره سازی و مشتری بر سر یک معامله به توافق می‌رسند، استخراج کننده ذخیره سازی داده های مشتری را در یک بخش نگه می‌دارد و آن را برای ایجاد یک کپی منحصر به فرد از داده های آن بخش "مهر" می‌کند. ماینرهای ذخیره سازی توسط مشتریان به عنوان کارمزد معامله با FIL پاداش می‌گیرند و این ماینرها می‌توانند بلاک ها را استخراج کرده و پاداش آن را دریافت کنند. 


Trending Coins

نام و نام خانوادگی را به درستی وارد کنید
آدرس ایمیل را به درستی وارد کنید
پشتیبانی و تیکت ثبت سفارش فروش ارز دیجیتال ارسال مدارک مالی و حسابداری