قیمت لحظه ای پولکادات

Loading...
Polkadot
Polkadot
 (DOT)
Rank # {{ details.market_data.market_cap_rank }}
$ {{ reformat(rate) }}

{{ getPrice }} تومان

محاسبه با نرخ تتر: 59,200 تومان
عرضه کل {{ reformat(details.market_data.total_supply) }} DOT
سکه در گردش {{ reformat(details.market_data.circulating_supply) }} DOT

یک روز یک هفته یک ماه دو ماه شش ماه یک سال
{{ details.market_data.price_change_percentage_24h }} {{ details.market_data.price_change_percentage_7d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_30d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_60d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_200d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_1y }}

نمودار تحلیلی


نمودار تکنیکال


Polkadot (DOT) چیست؟ 

 

Polkadot یک پروتکل چند زنجیره ای شارد شده (داده های عظیم خرد شده به بخش های کوچکتر) منبع باز است، که شبکه ای از بلاکچین های اختصاصی و پیشرفته را به هم متصل و ایمن می کند و انتقال کراس چین نه فقط توکن ها بلکه هر نوع داده یا دارایی را آسان می کند، در نتیجه به بلاکچین ها اجازه می دهد تا با یکدیگر مشارکت داشته باشند. Polkadot برای ارائه زیرساختی برای اینترنت غیرمتمرکز بلاکچین ها، که به عنوان Web3 نیز شناخته می شود، طراحی شده است. 

Polkadot به عنوان یک متاپروتکل لایه 0 شناخته می شود زیرا پایه و اساس فرمتی برای شبکه ای از بلاکچین های لایه 1 به نام پاراچین (زنجیره های موازی) است. به عنوان یک متاپروتکل، Polkadot همچنین قادر است به طور مستقل و بدون فورک پایگاه کد خود را از طریق حاکمیت زنجیره ای مطابق با اراده جامعه دارندگان توکن خود آپدیت کند. 

Polkadot زیرساختی را برای پشتیبانی از وب غیرمتمرکز که توسط کاربرانش کنترل می شود و ایجاد برنامه‌ها، مؤسسات و خدمات جدید را ساده‌سازی می‌کند. پروتکل Polkadot می تواند زنجیره های عمومی و خصوصی، شبکه های بدون مجوز، اوراکل ها و فناوری های آینده را به هم متصل کند و به این بلاکچین های مستقل اجازه می دهد تا اطلاعات و تراکنش های خود را از طریق ریلی چین Polkadot به طور غیرقابل اعتماد به اشتراک بگذارند (در ادامه توضیح داده شد). 

توکن نیتیو Polkadot یعنی  DOTسه هدف مشخص را دنبال می کند: استیک کردن برای عملیات و امنیت، تسهیل حاکمیت شبکه، و پیوند زدن توکن ها برای اتصال پاراچین ها. 

Polkadot دارای چهار جزء اصلی است: 

  • ریلی چین: «قلب» Polkadot که به ایجاد اجماع، قابلیت همکاری و امنیت مشترک در سراسر شبکه زنجیره ‌های مختلف کمک می کند. 

  • پاراچین ها: زنجیره های مستقلی که می توانند توکن های خود را داشته باشند و برای موارد استفاده خاص بهینه شوند. 

  • پاراتریدها: شبیه به پاراچین، اما با اتصال انعطاف پذیر بر اساس یک مدل پرداخت به موقع. 

  • پل ها: به پاراچین ها و پاراتریدها اجازه می دهند تا به بلاکچین های خارجی مانند اتریوم متصل شده و ارتباط برقرار کنند. 

 

بنیانگذاران Polkadot چه کسانی هستند؟ 

Polkadot پروتکل شاخص بنیاد Web3  است، که در واقع یک بنیاد سوئیسی با مأموریت تسهیل یک وب غیرمتمرکز منبع باز، کاملاً کاربردی و کاربر پسند است. 

بنیانگذاران Polkadot دکتر Gavin Wood، Robert Habermeier و Peter Czaban هستند. Wood، رئیس بنیاد Web3، به لطف نفوذش در صنعت به عنوان یکی از بنیانگذاران اتریوم، بنیانگذار Parity Technologies و خالق زبان برنامه نویسی قرارداد هوشمند Solidity، شناخته شده ترین فرد از بین این سه نفر است. Wood همچنین در زمینه ابداع اصطلاح Web3 هم نقشی داشته است. 

Habermeier یک محقق و توسعه دهنده در زمینه بلاکچین Thiel Fellow است. Czaban مدیر سابق فناوری در بنیاد Web3 است که تجربه زیادی در صنایع فین تک دارد. 

 

چه چیزی Polkadot را منحصر به فرد می کند؟ 

Polkadot یک شبکه چند زنجیره ای شارد شده است، به این معنی که می تواند بسیاری از تراکنش ها را در چندین زنجیره به صورت موازی پردازش کند ("پاراچین"). این قدرت پردازش موازی باعث بهبود مقیاس پذیری می شود. 

بلاکچین های سفارشی با استفاده از چارچوب Substrate سریع و آسان توسعه می یابند و بلاکچین های Substrate طوری طراحی شده اند که به راحتی به شبکه Polkadot متصل شوند. این شبکه همچنین بسیار انعطاف پذیر و سازگار است و امکان اشتراک گذاری اطلاعات و کارایی را بین شرکت کنندگان فراهم می کند. Polkadot را می توان به طور خودکار بدون نیاز به فورک به منظور پیاده سازی ویژگی های جدید یا حذف باگ ها، ارتقا داد. 

این شبکه دارای یک سیستم مدیریت کاربر محور سطح بالا است که در آن همه دارندگان توکن در مورد نحوه اجرای شبکه حق رای دارند. تیم ها می توانند مدیریت بلاکچین خود را بر اساس نیازها و شرایط در حال تحول خود در Polkadot سفارشی سازی کنند. گزیننده ها، اعتبارسنج ها و جمع آورندگان، همگی وظایف مختلفی را برای کمک به ایمن کردن و حفظ شبکه و ریشه کن کردن رفتارها نامناسب انجام می دهند. 

در پایان سال 2021، Polkadot اولین حراج پاراچین خود را با موفقیت به پایان رساند. حراج های پاراچین از یک سیستم حراج شمع بدون مجوز پیروی می کنند. پیشنهاد برنده، بالاترین پیشنهاد در لحظه پایان حراج است. 

Polkadot پنج جایگاه اول را به برندگان حراج زیر اختصاص داد: Acala، Moonbeam، Astar، Parallel و Clover. این پروژه ها به مدت 96 هفته در اسلات پاراچین قفل خواهند شد که توسط پیشنهاد دهندگان متعهد DOT به عنوان وثیقه تضمین شده است. طبق معمول در Polkadot، همه پروژه ها قبلاً در شبکه آزمایشی واقعی Kusama آزمایش شده بودند. 

 

چند توکن Polkadot (DOT) در گردش وجود دارد؟ 

پس از تغییر نام این شبکه پس از همه پرسی در مورد Polkadot ، موجودیDOT  با ضریب 100 افزایش یافت، بنابراین یک DOT قدیمی معادل 100 DOT جدید بود. این بدان معناست که حداکثر عرضه اولیه 10 میلیون DOT قدیمی در آگوست 2020 به 1 میلیارد توکن DOT جدید تبدیل شد. این تغییر نام صرفاً برای جلوگیری از استفاده از اعشار کوچک و آسان تر کردن محاسبه انجام شد. در عین حال که همه موجودی ها با ضریب صد افزایش یافتند، این تأثیری بر توزیع DOT یا سهم دارندگان نداشت. 

اولین عرضه اولیه سکه (ICO) Polkadot در اکتبر 2017 برگزار شد و قیمت Polkadot 0.29 دلار بود و 2.24 میلیون توکن ارائه شد. دومین ICO در جولای 2020 برگزار شد و قیمت پیشنهادی Polkadot 1.25 دلار بود و 342080 توکن DOT فروخته شد. 

 

شبکه Polkadot چگونه امنیت خود را تامین می کند؟ 

این شبکه از مکانیسم NPoS (اثبات سهام منتصب) به همراه اعتبار سنج ها و گزیننده ها استفاده می کند. گزیننده ها اعتبار سنج ها را با توکن هایشان حمایت می کنند. این توکن های استیک شده، امنیت زنجیره را  از طریق جلوگیری از رفتار نادرست به حداکثر می رسانند. اعتبار سنج ها در ریلی چین استیک می کنند و تراکنش های حاصل از پاراچین های مختلف را تایید می کنند. این طرح اعتبار منحصر به‌ فرد زنجیره‌ ها را قادر می‌ سازد تا تحت قوانین یکسان به طور ایمن با یکدیگر تعامل داشته باشند، اما همچنان به طور مستقل اداره شوند. 


Trending Coins

پشتیبانی و تیکت ثبت سفارش فروش ارز دیجیتال ارسال مدارک مالی و حسابداری