قیمت لحظه ای بایننس کوین

Loading...
Binance coin
Binance coin
 (BNB)
Rank # {{ details.market_data.market_cap_rank }}
$ {{ reformat(rate) }}

{{ getPrice }} تومان

محاسبه با نرخ تتر: 58,700 تومان
عرضه کل {{ reformat(details.market_data.total_supply) }} BNB
سکه در گردش {{ reformat(details.market_data.circulating_supply) }} BNB

یک روز یک هفته یک ماه دو ماه شش ماه یک سال
{{ details.market_data.price_change_percentage_24h }} {{ details.market_data.price_change_percentage_7d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_30d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_60d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_200d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_1y }}

نمودار تحلیلی


نمودار تکنیکال


BNB چیست؟ 

بایننس که در جولای 2017 راه اندازی شد، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال در سطح جهان بر اساس حجم معاملات روزانه است. بایننس قصد دارد صرافی های ارزهای دیجیتال را در خط مقدم فعالیت های مالی در سطح جهان قرار دهد. ایده پشت نام بایننس نشان دادن این پارادایم جدید در امور مالی جهانی است، باینری فاینانس یا بایننس. 

جدا از اینکه بایننس بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال در جهان است، اکوسیستم کاملی از عملکردها را برای کاربران خود راه‌اندازی کرده است. شبکه بایننس شامل زنجیره بایننس، زنجیره هوشمند بایننس، آکادمی بایننس، کیف پول اعتماد و پروژه های تحقیقاتی است که همگی از فناوری بلاکچین برای ارائه امور مالی به جهان استفاده می‌کنند. BNB بخشی جدایی ناپذیر از عملکرد موفقیت آمیز بسیاری از پروژه های فرعی Binance است. 

بنیانگذاران BNB چه کسانی هستند؟ 

چانگ پنگ ژائو موسس و مدیر عامل بایننس است. در سال 2001، ژائو به عنوان رئیس توسعه معاملات آتی تجاری به بلومبرگ پیوست. او چهار سال را در این شرکت گذراند و بعداً به عنوان شریک به Fusion Systems پیوست. 

از سال 2013، Changpeng Zhao به طور فعال با فناوری بلاکچین و ارزهای دیجیتال درگیر بوده است. او رئیس بخش توسعه بلاکچین شد و در سال 2015 BijieTech را تأسیس کرد. در سال 2017، ژائو به طور رسمی Binance را راه‌اندازی کرد و از آن زمان تاکنون مدیرعامل این شرکت بوده است. 

He Yi یکی از بنیانگذاران و مدیر ارشد بازاریابی در Binance است. او در سال 2012 کار خود را به عنوان مجری تلویزیون چین آغاز کرد. بعداً در سال 2014، یی یکی از بنیانگذاران OKCoin بود که در آن زمان بزرگترین صرافی فیات به کریپتو در چین بود. در سال 2017، او به Changpeng Zhao پیوست و آنها با هم بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال را در سطح جهان ایجاد کردند. 

چه چیزی BNB را منحصر به فرد می کند؟ 

بایننس یک اکوسیستم منحصر به فرد از شبکه های غیرمتمرکز و مبتنی بر بلاکچین است. این شرکت به عنوان صرافی پیشرو ارزهای دیجیتال در تعدادی از کشورها رشد کرده است و سازمان های جانبی آنها نیز توجه زیادی را به خود جلب کرده‌اند. 

یکی از بزرگترین مزیت های بایننس، انگیزه آن برای توسعه است. این شرکت تنها در سال 2017 به عنوان یک صرافی رمزارز شروع به کار کرد، اما امروز بایننس خدمات خود را در حوزه های متعددی گسترش داده است. طبق وبسایت این شرکت، ماموریت آن تبدیل شدن به ارائه دهنده خدمات زیرساختی برای کل اکوسیستم بلاکچین است. 

از زمان راه اندازی BNB، این صرافی از افزایش علاقه سرمایه گذاران به توکن نیز بهره‌مند شده است. BNB در ابتدای سال 2021 با افزایش قیمت قابل توجهی روبرو شد که آن را در نقشه سرمایه‌گذاران سازمانی قرار داده است. 

اقداماتی مانند BEP-95 توکنومیک که تورم زدایی می‌کنند تا BNB را از تورم دور کند. به دنبال این پیشنهاد، هزینه های گاز در زنجیره هوشمند بایننس حتی کمتر شده است، زیرا شبکه بخشی از هزینه ها را برای تمرکززدایی بیشتر می‌سوزاند. این پیشنهاد از روی EIP-1559 معروف اتریوم الگوبرداری شده است. 

این کار به Binance کمک کرد تا بر چندین سوء استفاده از پروتکل‌ها در BSC غلبه کند، مانند سوءاستفاده ۲۰۰ میلیون دلاری از Pancake Bunny و چندین هک از Cream Finance. علیرغم این هک ها، کاربران به خاطر کارمزدهای پایین و فراوانی میم کوین‌های پرسود به بایننس باز می‌گردند. 

چند BNB در گردش است؟ 

حداکثر عرضه اولیه 200,000,000 سکه BNB وجود دارد که 168,137,036 آن در حال حاضر از سپتامبر 2021 در گردش است. 

بایننس با هدف کاهش عرضه کل به نصف - یا 100,000,000 BNB، به صورت سه ماهه عرضه BNB را کاهش می دهد. در 18 جولای 2021، شانزدهمین سوزاندن سه ماهه خود را انجام داد. در زمان سوزاندن 390 میلیون دلار به قیمت BNB ارزش داشت. با این حال، این گرانترین سوختن نبود. در 16 آوریل 2021، صرافی نزدیک به 600 میلیون دلار BNB را سوزاند. 

طبق اطلاعات Binance، دقیقاً نیمی از توکن های BNB به عرضه اولیه سکه (ICO) و فروش عمومی توکن اختصاص یافته است. ICO در جولای 2017 کمی پس از راه‌اندازی صرافی برگزار شد و بایننس 15 میلیون دلار سرمایه جذب کرد و قیمت BNB 0.1 دلار در طول ICO بود. با در نظر گرفتن قیمت امروز BNB، تقریباً 4200 برابر بازده سرمایه (ROI) را نشان می‌دهد. 40 درصد دیگر از کل عرضه، یا حدود 80،000،000 سکه BNB، بین اعضای موسس و تیم توزیع شد. در نهایت، 10 درصد باقی مانده از عرضه بین سرمایه گذاران تقسیم شد. 

شبکه BNB چگونه ایمن است؟ 

در ابتدا، BNB به عنوان یک توکن سنتی ERC-20 در بلاکچین اتریوم شروع شد. بعدا، این شرکت زنجیره بلوکی خود را معرفی کرد و سکه ها از بلاکچین بایننس که توسط مکانیزم اجماع Tendermint-fault-tolerant (BFT) تضمین شده بود، شروع به انتشار کردند. 

توکن های ERC-20 بر اجماع اثبات سهام (PoS) تکیه می‌کنند، که به آنها اجازه می‌دهد تا مقیاس‌پذیر باشند و امکان ایجاد قراردادهای هوشمند را فراهم کنند. برخلاف PoS، بلاکچین بایننس از قابلیت های قرارداد هوشمند پشتیبانی نمی‌کند. در مقابل، بلاکچین بیتکوین با اجماع اثبات کار (PoW) ایمن می شود که بسیار محدودتر است و مقادیر زیادی از توان الکتریکی و محاسباتی را مصرف می کند. 


Trending Coins

پشتیبانی و تیکت ثبت سفارش فروش ارز دیجیتال ارسال مدارک مالی و حسابداری