قیمت لحظه ای اتم

Loading...
Cosmos
Cosmos
 (ATOM)
Rank # {{ details.market_data.market_cap_rank }}
$ {{ reformat(rate) }}

{{ getPrice }} تومان

محاسبه با نرخ تتر: 58,700 تومان
عرضه کل {{ reformat(details.market_data.total_supply) }} ATOM
سکه در گردش {{ reformat(details.market_data.circulating_supply) }} ATOM

یک روز یک هفته یک ماه دو ماه شش ماه یک سال
{{ details.market_data.price_change_percentage_24h }} {{ details.market_data.price_change_percentage_7d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_30d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_60d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_200d }} {{ details.market_data.price_change_percentage_1y }}

نمودار تحلیلی


نمودار تکنیکال


Cosmos (ATOM) چیست؟ 

به طور خلاصه، Cosmos خود را به عنوان پروژه ای معرفی می کند که برخی از «سخت ترین مشکلات» پیش روی صنعت بلاکچین را حل می کند. هدف آن ارائه پادزهری برای پروتکل های اثبات کار «آهسته، گران، غیرقابل مقیاس پذیر و مضر برای محیط زیست»، مانند پروتکل هایی که توسط بیت کوین استفاده می شود، با ارائه اکوسیستمی از بلاکچین های متصل است. 

از دیگر اهداف این پروژه می توان به کاهش پیچیدگی و دشواری فناوری بلاکچین برای توسعه دهندگان اشاره کرد که به لطف یک چارچوب ماژولار، برنامه های غیرمتمرکز را ابهام زدایی و واضح و شفاف ساخت. همچنین با استفاده از یک پروتکل ارتباط بین بلاکچینی، ارتباط شبکه های بلاکچین با یکدیگر را آسان تر می کند و از پراکندگی در صنعت جلوگیری می کند. 

منشاء Cosmos به سال 2014 بر می گردد، زمانی که Tendermint، یکی از مشارکت کنندگان اصلی این شبکه، تاسیس شد. در سال 2016، یک وایت پیپر (گزارش رسمی دولتی) برای Cosmos منتشر شد - و یک فروش توکن در سال بعد برگزار شد. توکن های ATOM از طریق یک الگوریتم اثبات سهام ترکیبی به دست می آیند و به ایمن نگه داشتن Cosmos Hub که بلاکچین شاخص و مهم این پروژه است، کمک می کنند. این کریپتوکارنسی همچنین در حاکمیت شبکه نیز نقش دارد. 

 

بنیانگذاران Cosmos چه کسانی هستند؟ 

بنیانگذاران Tendermint - دروازه ورود به اکوسیستم Cosmos - Jae Kwon، Zarko Milosevic و Ethan Buchman بودند. اگرچه Kwon هنوز در لیست به عنوان معمار اصلی معرفی می شود، اما در سال 2020 از سمت مدیرعاملی کناره گیری کرد. او معتقد است که هنوز عضوی از این پروژه است، اما عمدتاً بر روی موضوعات دیگر تمرکز دارد. اکنون  Peng Zhong مدیر عامل Tendermint می باشد و کل هیئت مدیره به طور قابل توجهی تغییر کرده است. اهداف آنها افزایش تجربه برای توسعه دهندگان، ایجاد یک جامعه مشتاق برای Cosmos و ایجاد منابع آموزشی است تا تعداد بیشتری از مردم از توانایی این شبکه آگاه شوند. 

 

چه چیزی Cosmos را منحصر به فرد می کند؟ 

یکی از نگرانی های اصلی برای برخی در صنعت کریپتو بر روی سطوح تکه تکه شدن در شبکه های بلاکچین است. صدها مورد وجود دارد، اما تعداد بسیار کمی از آنها می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. Cosmos قصد دارد تا با امکان پذیر کردن این امر، این موضوع را تغییر دهد. 

Cosmos به عنوان "Blockchain 3.0" شناخته می شود - و همانطور که قبلاً اشاره کردیم، هدف اصلی آن اطمینان از این است که زیرساختش برای استفاده ساده باشد. برای این منظور، کیت توسعه نرم افزار Cosmos بر روی ماژولار بودن تمرکز دارد. و به این ترتیب اجازه می دهد تا یک شبکه به راحتی با استفاده از تکه های کد موجود ساخته شود. در دراز مدت، امید است که در نتیجه ی این زیرساخت، برنامه های پیچیده ساده شوند. 

مقیاس پذیری اولویت دیگری است، به این معنی که می توان تراکنش های بیشتری را نسبت به بلاکچین های قدیمی مانند بیت کوین و اتریوم در یک ثانیه پردازش کرد. اگر بلاکچین ها به پذیرش جریان اصلی دست یابند، باید بتوانند از عهده تقاضا و همچنین شرکت ها یا وب سایت های پردازش پرداخت موجود برآیند یا حتی از این هم بهتر باشند. 

 

ارتقاء حساب های Interchain Cosmos 

بنیاد Interchain، یک سازمان عام المنفعه در اکوسیستم Cosmos، انتشار ارتقاء حساب های Interchain را در 17 فوریه 2022 اعلام کرد. پروتکل ارتباطات بین بلاکچین (IBC) که در آوریل 2021 راه اندازی شد، استاندارد Cosmos برای قابلیت همکاری و تعامل پذیری بلاکچین است. . این پروتکل به یک بلاکچین تک اجازه می دهد تا یک حساب کاربری را در یک زنجیره جداگانه کنترل کند. در حال حاضر 38 پروژه از IBC استفاده می کنند، به ویژه Terra، زنجیره Crypto.org و Gravity bridge. ارتقاء حساب های Interchain بزرگترین ارتقاء اکوسیستم از زمان Stargate، که بلاکچین های Cosmos را قادر ساخت تا با استفاده از پروتکل استاندارد شده برای IBC برای اولین بار با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، می باشد. با استفاده از حساب های Interchain، کاربران می توانند در سایر بلاکچین ها استیک کنند، رای دهند و توکن ها را مبادله کنند. هدف این ارتقاء "امکان پذیر کردن قابلیت سازگاری در IBC است، که این قابلیت اجازه می دهد تا خلاقیت و نوآوری در اپلیکیشن های مجزا بدون نیاز به ارتقاء کل Interchain گسترش پیدا کند." 

 

چند کوین Cosmos (ATOM) در گردش است؟ 

ATOM یک عرضه کلی بسیار خاص دارد و به طور دقیق 260,906,513 است. از این تعداد، در زمان نگارش این مقاله، حدود 203،121،910 در گردش بوده است. شایان ذکر است که این ارزهای دیجیتال ماین نمی شوند و آنها از طریق استیک کردن به دست می آیند. 

دو فروش خصوصی در ژانویه 2017 و به دنبال آن یک فروش عمومی در آوریل همان سال برگزار شد. این فروش ها در مجموع 16 میلیون دلار جمع آوری کرد که معادل حدود 0.10 دلار به ازای هر ATOM است. 

با شکست و از کار افتادن توزیع توکن، حدود 80٪ به سرمایه گذاران اختصاص یافت، در حالی که 20٪ باقی مانده بین دو شرکت تقسیم شد: All In Bits و Interchain Foundation. 

Cosmos توکن های ATOM را با ASIC هایی که برای ماین بیت کوین استفاده می شوند مقایسه کرده است. همانطور که در مقاله تکنیکی نوشته شده توسط تیم Tendermint توضیح داده شد: "این یک قطعه سخت افزار مجازی (سرمایه اقتصادی) است که برای شرکت کردن به عنوان نگهبان در شبکه باید آن را به دست آورید." 

 

شبکه Cosmos چگونه امنیت خود را تضمین می کند؟ 

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، Cosmos از الگوریتم اجماع اثبات سهام استفاده می کند. گره های اعتبارسنج که مقدار بیشتری از توکن های ATOM را استیک می کردند، احتمالاً برای تأیید تراکنش ها و کسب پاداش انتخاب می شوند. گره هایی که مشخص شود غیر صادقانه عمل می کنند جریمه می شوند و در نهایت می توانند توکن هایی را که در خطر قرار داده بودند را از دست بدهند. 


Trending Coins

پشتیبانی و تیکت ثبت سفارش فروش ارز دیجیتال ارسال مدارک مالی و حسابداری