0

آیا می دانستید تنها 21 میلیون سکه بیت کوین وجود دارد؟ | بیت کوین کی تمام می شود؟

21 میلیون سکه بیت کوین
بازدید 803

آیا پس از استخراج آخرین بیت کوین، شبکه از کار می افتد؟ بعد چه اتفاقی می افتد؟ آیا می دانستید بیت کوین دارای محدودیت عرضه 21 میلیون سکه است؟

21 میلیون سکه بیت کوین وجود دارد

گمانه زنی های زیادی در مورد دلایل خالق بیت کوین ساتوشی ناکاموتو برای محدود کردن عرضه بیت کوین وجود دارد. اکثر مردم معتقدند که این رویکرد او برای ایجاد یک ارز الکترونیکی سخت بدون تورم بود. با این حال، دلایل هر چه باشد، سؤالات مبرم (فوری)دیگری مطرح می شود، مانند اینکه چه زمانی تمام بیت کوین استخراج می شود؟ علاوه بر این، پس از وقوع این اتفاق برای ماینرهای بیت کوین چه اتفاقی خواهد افتاد؟

چرا عرضه بیت کوین محدود است؟

21 میلیون سکه بیت کوین

بیت کوین حداقل از چند جهت شبیه به طلا است. این یک شرط در کد منبع خود دارد که باید یک منبع محدود داشته باشد، به این معنی که هم بیت کوین و هم طلا منابع محدودی هستند. به همین دلیل، تنها 21 میلیون بیت کوین می تواند در گردش باشد.

همچنین، مانند طلا، بیت‌کوین نیز نمی‌تواند به‌طور غیرعادی ایجاد شود. استخراج مقداری کار می خواهد. البته تفاوت این است که بیت کوین ها از طریق ابزارهای محاسباتی استخراج می شوند نه اینکه به صورت فیزیکی از زمین خارج شوند.

همه 21 میلیون بیت کوین قبلاً صادر شده است

ماینرها هیچ بیت کوین جدیدی ایجاد نمی کنند، حتی اگر به نظر می رسد که این کار را می کنند. در حقیقت، ساتوشی ناکاموتو تمام ۲۱ میلیون بیت کوین را هنگام راه اندازی بیت کوین در ژانویه ۲۰۰۹ صادر کرد. نقش واقعی یک ماینر ایمن سازی شبکه و پردازش تراکنش های بیت کوین است. هر 10 دقیقه یک ماینر موفق با حل یک معمای رمزنگاری یک بلوک جدید را کشف می کند و اجازه دارد آن را به بلاک چین بیت کوین اضافه کند.

بلاک چین چیست و چگونه کار میکند؟

بلاک ها به عنوان دفتر کل عمل می کنند و پر از تراکنش های بیت کوین هستند که منتظر پردازش هستند. برای این سرویس، ماینرها به صورت خودکار به صورت بیت کوین تازه و کارمزد تراکنش پرداخت می کنند.

چه زمانی تمام بیت کوین ها استخراج می شوند؟

21 میلیون سکه بیت کوین

در اعلامیه انتشار بیت کوین V.0.1، ساتوشی ناکاموتو یک پیشنهاد یک جانبه به هر کسی که مایل به انجام توافق خود برای توزیع آنها بود ارائه کرد. تا زمانی که ماینرها برای کمک به امنیت شبکه و پردازش تراکنش های بیت کوین قوانین بیت کوین را رعایت کنند، به صورت بیت کوین و کارمزد تراکنش ها پاداش خواهند گرفت. در اطلاعیه انتشار، نرخی که ماینرها بابت کارشان بیت کوین دریافت می کنند، مشخص می کند و بیان می کند که تا زمانی که تمام بیت کوین ها استخراج شوند، نرخ مذکور هر چهار سال به نصف کاهش می یابد. در پایان گفت که وقتی عرضه بیت کوین تمام شد، سیستم پاداش می تواند با کارمزد تراکنش جایگزین شود.

آیا می توانید از Raspberry Pi برای استخراج ارزهای دیجیتال استفاده کنید؟

زمانی که بیت کوین راه اندازی شد، ماینرها به ازای هر بلوک تازه کشف شده، 50 بیت کوین پاداش دریافت کردند. این مقدار در سال 2012 به 25 بیت کوین و دوباره در سال 2016 به 12.5 بیت کوین کاهش یافت. از سال 2021، ماینرها برای هر بلوک جدید 6.25 بیت کوین به دست می آورند. با این نرخ، به این معنی است که آخرین بیت کوین تا حدود سال 2140 استخراج نخواهد شد.

با استخراج همه بیت کوین ها چه اتفاقی برای ماینرها می افتد؟

21 میلیون سکه بیت کوین

عرضه محدود بیت کوین،بااتکای شبکه به ماینرها برای عملکرد، بیشتر کاربران و علاقه مندان بیت کوین را نگران می کند. این عمدتا به این دلیل است که انگیزه اصلی ماینرها برای عملکرد به عنوان گره های تأیید کننده، پاداش بیت کوین است. ساتوشی قبلاً در انتشار اطلاعیه بیت کوین راه حلی برای مشکل ارائه کرده است. همانطور که قبلاً اشاره کردیم، گفته شد که به محض اتمام عرضه، سیستم پاداش می تواند با کارمزد تراکنش جایگزین شود.

انتقال به پاداش های مبتنی بر کارمزد تراکنش بیت کوین

21 میلیون سکه بیت کوین

حتی زمانی که عرضه بیت کوین محدود است، ماینرها همچنان انگیزه ای برای ادامه پشتیبانی از شبکه تا مدت ها پس از اتمام عرضه آن خواهند داشت. ماینرها در حال حاضر پاداش هایی را به صورت کارمزد تراکنش و همچنین بیت کوین جمع آوری می کنند. در حال حاضر کارمزد تراکنش تنها حدود 6 درصد از درآمد یک ماینر را تشکیل می دهد. با این حال، انتظار می‌رود بازده کارمزد تراکنش‌ها قبل از اینکه شبکه بیت‌کوین به حد عرضه خود برسد، به طور تصاعدی افزایش یابد. انگیزه ماینر برای پشتیبانی از شبکه به احتمال زیاد قبل از استخراج آخرین بیت کوین به آرامی به سمت هزینه های تراکنش تغییر می کند.

آیا بیت کوین پس از استخراج آخرین سکه زنده می ماند؟

متأسفانه، برای بسیاری از ما، سال 2140 در آینده بسیار دور است، بنابراین هرگز نمی دانیم در لحظه استخراج آخرین بیت کوین چه اتفاقی می افتد. با توجه به جامعه فعال و پرشور بیت کوین، تصور می کنید جایگزینی قوی در حال حاضر وجود داشته باشد، به احتمال زیاد به شکل یک فرآیند کارمزد تراکنش اصلاح شده مانند بالا.

منبع : makeuseof

به این مطلب امتیاز دهید

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *