0

کلاهبرداری های رمزارزی در یوتیوب

کلاهبرداری های رمزارزی
بازدید 146

در نیمه اول سال 2022 (دی 1400 تا خرداد 1401)، تعداد دامنه هایی که برای انجام کلاهبرداری های رمزارزی استفاده می شوند، چندین برابر شده است. طبق گزارشی که توسط Group-IB، یک شرکت امنیت فضای مجازی مستقر در سنگاپور منتشر شده است، تعداد این دامنه ها که به عنوان صفحات خوش آمدگویی برای جریان های کلاهبرداری یوتیوب استفاده می شود، در نیمه اول امسال پنج برابر شده است. بطوریکه بیش از 2000 مورد از این دامنه ها اخیرا شناسایی شده است.

کلاهبرداری های رمزارزی

اکثر این سایت های کلاهبرداری رمزارزی از نام شخصیت های معروف مرتبط با رمزارزها، از جمله رئیس جمهور السالوادور، نجیب ابوکیه و فوتبالیست معروف کریستیانو رونالدو، در کنار دیگر حامیان معروف رمزارزها مانند مایکل سیلور و ایلان ماسک برای جذب کاربران استفاده می کنند. بیش از 60 درصد از این دامنه‌ ها از طریق شرکت‌ های روسی ثبت شده‌ اند، اما به سمت سرمایه‌ گذاران ارز دیجیتال جوامع اسپانیایی و انگلیسی زبان هدایت می‌ شوند که هدف اصلی برای کلاهبرداری هستند.

کلیپ های جعلی کریپتو در یوتیوب

رشد این نوع کلاهبرداری ها به دلیل وجود یک بازار زیرزمینی که به فروش تمام نرم افزارهای مورد نیاز برای ایجاد یک کلیپ تقلبی رمزارزی میزبانی شده توسط یوتیوب اختصاص داده شده و سطح بالای توجهی که این کلیپ ها دریافت می کنند امکان پذیر است. اکثر این ها به طور متوسط بین 10000 تا 20000 بیننده دارند که توسط هشتگ هایی مانند ETH، Ark، Shiba و XRP توسط دیگران جذب می شوند.

منبع: news.bitcoin

به این مطلب امتیاز دهید

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *