0

سقوط بیت کوین تا کجاست ؟

سقوط بیت کوین تا کجاست
بازدید 320

داده های نزولی، تکنیک‌های ضعیف و ریسک‌های کلان همچنان نشان‌ دهنده رالی نزولی بیشتری برای بیت‌ کوین است.
بیت کوین (BTC) در 20 آگوست به میزان متوسطی بهبود یافت، اما همچنان در مسیر ثبت بدترین عملکرد هفتگی خود در دو ماه گذشته باقی ماند. اما سقوط بیت کوین تا کجاست ؟

سقوط بیت کوین تا کجاست

در نمودار روزانه، قیمت بیت کوین به 21193 دلار در هر توکن رسید، اما همچنان تقریباً 13.7 درصد تا به امروز کاهش داشته که بدترین بازده هفتگی آن از اواسط آگوست است. با این وجود، برخی از شاخص های زنجیره ای نشان می دهد که مرحله اصلاح بیت کوین ممکن است به پایان برسد.

این شامل Hash Ribbons می شود، معیاری که نرخ هش بیت کوین را برای تعیین اینکه استخراج کنندگان در حالت انباشت یا تسلیم شدن هستند، ردیابی می کند. از 20 آگوست، این معیار نشان می دهد که تسلیم ماینرها برای اولین بار از اوت 2021 به پایان رسیده است، که می تواند منجر به تغییر حرکت قیمت از منفی به مثبت شود.

سقوط بیت کوین تا کجاست
سقوط بیت کوین تا کجاست

در اینجا سه دلیل وجود دارد که نشان می‌دهد چرا هنوز قیمت بیت کوین به کف نرسیده است.

شکست الگو مثلت کنج صعودی در چارت بیت کوین

کاهش قیمت بیت‌کوین در این هفته باعث ریزش قیمت بیشتر شده است که نشان‌دهنده ضرر بیشتر برای قیمت ارزهای دیجیتال در هفته‌های آینده است.

الگو مثلث کنج صعودی الگوهای برگشتی نزولی هستند که پس از افزایش قیمت در یک کانال صعودی و انقباضی شکل می‌گیرند، اما پس از شکسته شدن قیمت از آن به سمت نزول برطرف می‌شوند، که می‌تواند منجر به افت تا حداکثر ارتفاع گوه شود.

سقوط بیت کوین تا کجاست
سقوط بیت کوین تا کجاست

با توجه به تحلیل تکنیکال در نمودار BTC بالا، 17600 دلار را به عنوان هدف شکست گوه در حال افزایش نشان می دهد. به عبارت دیگر، قیمت بیت کوین می تواند تا سپتامبر 25 درصد کاهش یابد.

نرخ بهره و عملکرد گاوهای بیت کوین

یت کوین در طول شکل گیری گوه رو به رشد خود، پس از اینکه در ماه ژوئن در حدود 17500 دلار در سطح محلی پایین آمد، تقریباً 45 درصد افزایش یافت.

نکته جالب این است که دوره حرکت صعودی بیت کوین با انتظارات رو به رشد سرمایه گذاران مبنی بر اینکه تورم به اوج خود رسیده است و فدرال رزرو شروع به کاهش نرخ بهره از مارس 2023 خواهد کرد، همزمان شد.

این انتظارات از بیانیه FOMC جروم پاول، رییس فدرال رزرو در 27 جولای پدیدار شد.

با این وجود، جدیدترین نمودار نقطه‌ای فدرال رزرو نشان می‌دهد که بیشتر مقامات پیش‌بینی می‌کنند، نرخ‌ها تا پایان سال 2023 به 3.75 درصد برسد و در سال 2024 به 3.4 درصد کاهش یابد. بنابراین، چشم‌انداز کاهش نرخ‌ها همچنان حدس و گمان است.

سقوط بیت کوین تا کجاست
سقوط بیت کوین تا کجاست

جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس همچنین خاطرنشان کرد که از سومین افزایش متوالی 75 واحد پایه در نشست سیاستگذاری بانک مرکزی در سپتامبر حمایت خواهد کرد. این بیانیه مطابق با تعهد فدرال رزرو برای کاهش تورم به 2 درصد از سطح 8.5 درصد فعلی است.
به عبارت دیگر، بیت‌کوین و سایر دارایی‌های ریسک‌ پذیر، که با شروع چرخه انقباض فدرال رزرو در ماه مارس در بازار نزولی قرار گرفتند، باید برای چند سال آینده تحت فشار باقی بمانند.

روند تاریخی بیت کوین

با توجه به جهش های مشابه این دارایی در بازارهای نزولی قبلی، بازیابی مداوم قیمت بیت کوین در خطر تبدیل شدن به یک سیگنال صعودی کاذب است.

سقوط بیت کوین تا کجاست
سقوط بیت کوین تا کجاست

قیمت بیت کوین تقریباً 100٪ – از حدود 6000 دلار به بیش از 11500 دلار – در طول چرخه نزولی بازار 2018 افزایش یافت، فقط به طور کامل سودها را از بین برد و به 3200 دلار کاهش یافت. قابل ذکر است که ریباندها و اصلاحات مشابهی نیز در سال های 2019 و 2022 رخ داده است.

منبع: کوین تلگراف

به این مطلب امتیاز دهید

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *