0

خرید سنگین بیت کوین توسط نهنگ ها

خرید سنگین بیت کوین توسط نهنگ ها
بازدید 66

با وجود رکود نسبی قیمت بیت کوین (BTC) در محدوده 30000 تا 31000 دلار، نهنگ‌های این ارز از تاریخ 17 ژوئن تقریباً مبلغی بالغ بر 2.14 میلیارد دلار (محاسبه شده با قیمت‌های فعلی) BTC خریداری کرده‌اند. در این خبر به بررسی خرید سنگین بیت کوین توسط نهنگ ها می پردازیم.

خرید سنگین بیت کوین توسط نهنگ ها

براساس داده‌های پلتفرم Santiment، این سرمایه‌گذاران حدود 13.02 میلیون بیت کوین در اختیار دارند که معادل 391 میلیارد دلار است. این پلتفرم تحلیلی همچنین تخمین زده است که نهنگ‌های بیت کوین (سرمایه‌گذارانی که بین 10 تا 10000 بیت کوین دارند) در سه هفته گذشته 71000 بیت کوین دیگر نیز خریداری کرده‌اند.
افزایش اعتماد در میان سرمایه‌گذاران می‌تواند توسط برخی از عوامل که اخیراً در صنعت ارزهای دیجیتال رخ داده است، تقویت شود. برای اولین بار، بزرگترین شرکت مدیریت دارایی جهان، BlackRock، برای راه‌اندازی یک ETF اسپات بیت کوین در ایالات متحده درخواست داد. این شرکت، با داشتن 575 محصول مورد تأیید سازمان SEC در طول سال‌های اخیر، یک رکورد برجسته در این زمینه دارد.
در روزهای پس از آن، چندین شرکت مالی بزرگ، از جمله Invesco، WisdomTree و Fidelity Digital Assets، نیز اقدامات مشابهی را انجام دادند.
عامل دیگری که نشان‌دهنده تمایل سرمایه‌گذاران به خرید است، شاخص ترس و طمع بیت کوین است. این شاخص در 20 روز گذشته بین 54 تا 64 بوده است (در منطقه “طمع”).
تحلیل دیگر نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران بیت کوینی که حداقل در طی 155 روز گذشته در این بخش فعالیت داشته‌اند، در حال حاضر تقریباً 14.5 میلیون بیت کوین را در اختیار دارند. این سرمایه‌گذاران در ماه‌های آوریل تا اوایل جولای سال 2023 مقدار قابل‌توجهی از این رمزارز را خریداری کرده‌اند.
شرکت‌های سرمایه‌گذاری، صندوق‌های تامینی، صندوق‌های خصوصی و سایر نهادهای مالی (که به عنوان سرمایه‌گذاران نهادی شناخته می‌شوند) نیز تمرکز خود را به سمت بیت کوین معطوف کرده‌اند.

به این مطلب امتیاز دهید

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *